<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Dne 6.7.2016 v 09:41 Lukáš Karas
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:104844992.dm606Reg0f@mykubuntu" type="cite">
<pre wrap="">Ahoj, možná se toto téma již v listu řešilo, ale žádné vlákno jsem nenašel.
Případně mě omluvte.
Píšu aplikaci nad knihovnou OSM Scout, při importu Česka jsem si všiml že ve
výsledné databázi chybí mnoho adres. Po dalším zkoumání jsem zjistil že
hodnota "addr:street" neodpovídá žádné blízké ulici (knihovna se snaží z adres
vytvořit stromovou strukturu, pokud nenajde odkazovanou ulici, náměstí nebo
sídliště..., adresu nepřidá do databáze). Po dalším zkoumání jsem zjistil že
mnoho adresních bodů má špatnou velikost písmen v tagu "addr:street",
například v ulici "V Olšinách" je mnoho (96) adres které mají ulici uvedenou
jako "V olšinách".
Hledání ulic jsem v knihovně udělal chytřejší, aby ignorovalo velikost písmen.
Nevím ale jestli její autor přijme merge request. V každém případě si myslím
že data v OSM by měla být opravena. Ale není to na ruční práci, jen v Praze
jsem našel 10 tisíc záznamů. Je tu někdo by byl schopný napsat automatický
script? Mohu dodat log z importu kde jsou chyby vypsány...
Lukáš
</pre>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
A jak je to v RUIANu? Stejně? Tak to by pak bylo potřeba opravit
tam. Což znamená nahlásit na ČÚZK, ti to přepošlou daným úředníkům a
ti s tím možná něco udělají. A pak se to při update dostane až do
OSM.<br>
<br>
Ale pokud je to v RUIANu správně, tak by se to mělo v OSM opravit.
Možná by stačilo, kdyby to Petr Vejsada zakomponoval do update
skriptu. Ale nevím jak je na tom teď s časem, nějakou dobu se tu už
neukázal.<br>
<br>
<br>
Jinak mi připadá ignorování velikosti písma při hledání jako docela
dobrá vlastnost, která by měla být implementována. Stejně tak i
nějaká odolnost proti překlepům. To sice nevím jak se dělá, ale
určitě by bylo fajn, kdyby mi při hledání ulice "Na Olinách" byla
nabídnuta i ulice "Na Olšinách".<br>
<br>
Marián<br>
</body>
</html>