<div dir="ltr">Jojo, vím, že starší formát ref rozcestníku je číslo trasy lomeno číslo rozcestníku. Dle wiki (<a href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:information%3Dguidepost">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:information%3Dguidepost</a>) se má jako ref uvádět pouze část před lomítkem (číslo trasy). Spíš mě zajímá, jestli mám v OSM nechat i novější verzi ref, když v reálu na rozcestníku není a taky tady proběhla debata, jestli vůbec můžeme přepisovat tato data z plánovače.<br></div><div class="gmail_extra"><br><div class="gmail_quote">Dne 30. září 2016 12:49 Marek Musil <span dir="ltr"><<a href="mailto:wopixe@volny.cz" target="_blank">wopixe@volny.cz</a>></span> napsal(a):<br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="m_8620601797282063862moz-cite-prefix">Ahoj,<br>
na fotce (realita) je cislo trasy. Na rozcestniku se uvadelo cislo
trasy, lomeno, cislo rozcestniku na trase. Dnes se jiz na
rozcestnik nepise.<br>
Cislo trasy je ctyrmistne, Cervena zacinala 0, modra 1, zluta 6,
zelena 3.<br>
Planovac pise cisla (u nas ref) prislusne k novejsimu paradigmatu,
kdy se cislovani tyka rozcestniku samotnych a kazdy takovy by mel
mit cislo unikatni a kazda tabulka (krome tabulky s nazvem
rozcestniku, ktera ma 'm') navic male pismeno na konci urcujici
poradi (zacina od 'a') na rozcestniku<br>
Zmena nastala nekdy mezi 2000 a 2010 zrejme podle pruznosti
konkretniho znackare a mnozstvi jemu pridelenych barev a plechu na
tabulky.<br>
<br>
Pokud se nemylim, soucasny pristup je takovy ze cisla tras (pokud
se je podari odhalit prave ze starsich rozcestniku) se pouzivaji
jako ref pro relace tras. Cisla rozcestniku jako ref k bodu
popisujici konkretni rozcestnik<br>
<br>
Mara<br>
<br>
<br>
Dne 30. 9. 2016 v 12:08 Jakub Konečný napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite"><div><div class="h5">
<div dir="ltr">
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>Ahoj, dneska jsme s Petr1868 narazili na problém
plánovače tras KČT. Chtěl jsem nahrát fotky
rozcestníků z NS Drbákov - Albertovy skály (<a href="http://osmap.cz/#map=15/49.7243/14.3697" target="_blank">osmap.cz/#map=15/49.7243/14.<wbr>3697</a>)
a všiml jsem si, že ref jsou v OSM vyplněné jinak, než
v reálu na rozcestnících. Petrovi jsem napsal a říkal,
že je převzal právě z plánovače KČT. <br>
<br>
</div>
Vypadá to, že v plánovači jsou všechny ref v novějším
formatu (XY123), ale v reálu často takové ref na
rozcestníku vůbec není. Viz třeba rozcestník U křížku:<br>
</div>
- realita <a href="https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/_1470316150799.jpg" target="_blank">https://api.openstreetmap.cz/<wbr>img/guidepost/_1470316150799.<wbr>jpg</a><br>
</div>
- plánovač <a href="http://trasy.kct.cz/#/?t=PB140" target="_blank">http://trasy.kct.cz/#/?t=PB140</a><br>
<br>
</div>
Počítám, že mapovat by se měly reálné ref a ty z plánovače
můžu smazat. Nebo ponechat i ref z plánovače?<br>
<br>
</div>
Jakub Konečný <br>
</div>
<br>
<fieldset class="m_8620601797282063862mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
</div></div><span class=""><pre>______________________________<wbr>_________________
Talk-cz mailing list
<a class="m_8620601797282063862moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="m_8620601797282063862moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">https://lists.openstreetmap.<wbr>org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</span></blockquote>
<p><br>
</p>
</div>
<br>______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.<wbr>org/listinfo/talk-cz</a><br>
<br></blockquote></div><br></div>