<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">OK. Nikdo nic, tak jsem se toho ujal
;-)<br>
<br>
Upravil jsem tag name=* na "MONETA Money Bank" a operator=* na
"MONETA Money Bank, a.s."<br>
<br>
<b>Pobočky:</b> <a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/node/1933812702">https://www.openstreetmap.org/node/1933812702</a><br>
Jeden uzel v Teplicích jsem smazal, protože při pokusu o
aktualizaci tagu website=* jsem zjistil, že v daném obchodním
centru se už banka nenachází. Ověřeno jak na stránkách toho
centra, tak i Monety. Navíc je blbé, že staré linky přestaly
fungovat a nově se nedá nějak jednoduše odkázat na konkrétní
pobočku.<br>
<br>
<b>Bankomaty:</b> <a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/changeset/42811399">https://www.openstreetmap.org/changeset/42811399</a><br>
<br>
Použil jsem overpass-turbo.eu , výsledek jsem vyexportoval do .osm
souboru. Ten jsem nahrál do level0 "editor", odkud jsem to
zkopíroval do normálního editoru (lepší možnosti nahrazování).
Výsledek jsem opět nakopíroval do level0 odkud jsem to nahrál do
OSM.<br>
<br>
<u><i>overpass-turbo dotaz:</i></u> (omezeno na ČR, pro bankomaty
stačí nahradit "bank" za "atm"<b><u>)<br>
<br>
</u></b><tt>[out:xml][timeout:120];</tt><tt><br>
</tt><tt>{{geocodeArea:Czech Republic}}->.searchArea;</tt><tt><br>
</tt><tt>// gather results</tt><tt><br>
</tt><tt>(</tt><tt><br>
</tt><tt><br>
</tt><tt> node["amenity"="bank"]["name"~"GE
Money",i](area.searchArea);</tt><tt><br>
</tt><tt> way["amenity"="bank"]["name"~"GE
Money",i](area.searchArea);</tt><tt><br>
</tt><tt><br>
</tt><tt>);</tt><tt><br>
</tt><tt>// print results</tt><tt><br>
</tt><tt>out meta;</tt><tt><br>
</tt><tt>>;</tt><tt><br>
</tt><tt>out meta qt;</tt><tt><br>
</tt><br>
Marián<br>
<br>
Dne 7.10.2016 v 10:10 majka napsal(a):<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CANYEHy4DDnBRuNB6yZea=7BV8dyC86wWO0LEL7YZ+ame4MTS8g@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">
<div>
<div>Ano, banka je nově <span
style="font-size:9pt;font-family:"arial","sans-serif"">"MONETA
Money Bank, a. s.", jinak se nezměnilo nic (tedy až na
související logo a typ písma firemních dokumentů). Pro
jistotu oficiální adresa banky tak jak ji sami uvádějí: </span><span
style="font-size:9pt;font-family:"arial","sans-serif""><span
style="font-size:9pt;font-family:"arial","sans-serif"">MONETA
Money Bank, a. s.,
Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4 – Michle, IČ: 256 72
720 </span><br>
<br>
</span></div>
<span
style="font-size:9pt;font-family:"arial","sans-serif"">Tuhle
informaci jsem měla z první ruky, jen mi nedošlo, že to bude
třeba v OSM změnit.<br>
<br>
</span></div>
<span
style="font-size:9pt;font-family:"arial","sans-serif"">Majka<br>
</span></div>
<div class="gmail_extra"><br>
<div class="gmail_quote">2016-10-06 23:21 GMT+02:00 Marián Kyral
<span dir="ltr"><<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank">mkyral@email.cz</a>></span>:<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">Ahoj,<br>
<br>
nejsem jejich klientem, nicméně jsem si všiml, že se tato
banka<br>
přejmenovala. Neplánuje někdo provést aktualizaci v OSM? Já
na to teď<br>
nemám prostor.<br>
<br>
<br>
Předpokládám, že bude stačit stáhnout data přes
overpass-turbo, upravit<br>
v Level0 editoru a nahrát zpět. Zbývá jen otázka, co dát do
name=* a<br>
operator=*<br>
<br>
Má to být "MONETA Money Bank, a. s." ?<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<br>
______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.<wbr>org/listinfo/talk-cz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<p><br>
</p>
</body>
</html>