<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<p>Ahoj,</p>
<p><br>
</p>
<p>nefunguje mi link na Importovaná data (JOSM) - v JOSM se nic
nenačte (OSM data (<a title="Otevřít oblast v JOSM">JOSM</a>)
funguje dle předpokladu).</p>
<p><br>
</p>
<p>Jak by měl probíhat re-import? Opět manuálně? <br>
</p>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 1.6.2018 18:03, Marián Kyral wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:dc629fc0-e910-978d-8283-f860b2108ef4@email.cz">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<div class="moz-cite-prefix">Ahoj,<br>
sice to chvíli trvalo, ale povedlo se mi přepsat ten konverzní
skript do pythonu a jako vstup teď slouží "vypreparovaný" json z
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://www.ceproas.cz/eurooil/cerpaci-stanice"
moz-do-not-send="true">https://www.ceproas.cz/eurooil/cerpaci-stanice</a><br>
Aktuální skript je na githubu: <a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://github.com/mkyral/osm/blob/master/import/eurooil/process_file.py"
moz-do-not-send="true">https://github.com/mkyral/osm/blob/master/import/eurooil/process_file.py</a><br>
<br>
S otevírací dobou jsem bojoval a určitě to ještě není OK. Hlavně
nevím, jak přesně definují letní a zimní otevírací dobu. Jestli
je to všude stejné, nebo se to liší pumpa od pumpy. To by bylo v
pytli :-D<br>
Aktuální nastavení "<span class="pl-s">Mar-Oct<span
class="pl-pds">" jsem našel v nějaké diskuzi, kde si kdosi
stěžoval, že už měli zavřeno, když dorazil :-D</span></span><br>
<br>
Další změny, které jsem udělal :<br>
<ul>
<li>Přidáno ID pumpy ref=json['cislo']</li>
<li>Přidány tagy "<span class="pl-s"><span class="pl-pds"></span>fuel:octane_98=*",
"</span><span class="pl-s">fuel:adblue=*", "</span><span
class="pl-s"><span class="pl-s">car_wash<span
class="pl-pds">=*"<br>
</span></span></span></li>
<li><span class="pl-s"><span class="pl-s"><span class="pl-pds">Přidán
tag "</span></span></span><span class="pl-s"><span
class="pl-s"><span class="pl-pds"><span class="pl-s">shop<span
class="pl-pds"></span></span><span class="pl-k">=</span><span
class="pl-s"><span class="pl-pds"></span>gas<span
class="pl-pds">" tam, kde prodávají Propan
butanové láhve json['</span></span></span></span></span><span
class="pl-s"><span class="pl-s"><span class="pl-pds"><span
class="pl-s"><span class="pl-pds"><span>pb</span>']<br>
</span></span></span></span></span></li>
</ul>
Aktualizované dlaždice jsou již dostupné v POI-Importeru, tak na
to prosím mrkni a dej vědět, co je špatně. Akorát se k tomu
dostanu asi až příští týden.<br>
<br>
Marián<br>
<br>
Dne 15.5.2018 v 09:21 Marián Kyral napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:3AK.YudZ.4sRqv1Ts0xt.1Q%7Befj@seznam.cz">Ahoj,<br>
koukal jsem, že s paní jsem komunikoval naposledy v roce 2015. <br>
<br>
Nicméně to vypadá, že to možná ani nebude potřeba. Ty vlajky,
které se zobrazují na mapě se dají ze stránky vytáhnout v JSONu
a obsahují vše podstatné. Minimálně si můžeme ověřit, zda
opravili chyby, na které jsi narazil. Všiml jsem si, že v
recenzích na jejich mobilní aplikaci se nějaké nářky na bordel v
datech objevují. Ovšem bez odpovědi.<br>
<br>
<div><span>{ </span><br>
<span> </span><span>"id"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"cislo"</span><span>:</span><span>21</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"jmeno"</span><span>:</span><span>"Hájek"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"obec"</span><span>:</span><span>"Hájek"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"cast_obce"</span><span>:</span><span>"Hájek"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"ulice"</span><span>:</span><span>"areál skladu Čepro a.s."</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"cislo_popisne"</span><span>:</span><span>"119"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"cislo_orientacni"</span><span>:</span><span>""</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"psc"</span><span>:</span><span>"36301"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"kraj"</span><span>:</span><span>"Kraj Karlovarský"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"okres"</span><span>:</span><span>"Karlovy Vary"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"katastralni_uzemi"</span><span>:</span><span>"Hájek u Ostrova"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"telefon_stanice"</span><span>:</span><span>"735720021"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"provozni_doba"</span><span>:</span><span>"6:00 - 20:00"</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"myci_linka"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"myci_box"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"cng"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"lpg"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"ba91s"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"ba95n"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"ba98"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"e85"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"opt95e"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"optdiesel"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"optdieselplus"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"ekodiesel"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"nm_bez_spd"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"fame"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"adblue"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"wifi"</span><span>:</span><span>0</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"pb"</span><span>:</span><span>1</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"latitude"</span><span>:</span><span>50.2784138889</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"longitude"</span><span>:</span><span>12.9286722222</span><span>,</span><br>
<span> </span><span>"active"</span><span>:</span><span>1</span><br>
<span>}</span><span><br>
<br>
</span></div>
<br>
Marián<br>
<br>
<aside> ---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: <a class="moz-txt-link-abbreviated"
href="mailto:xkomczax@centrum.cz" moz-do-not-send="true">xkomczax@centrum.cz</a>
<a class="moz-txt-link-rfc2396E"
href="mailto:xkomczax@centrum.cz" moz-do-not-send="true"><xkomczax@centrum.cz></a><br>
Komu: <a class="moz-txt-link-abbreviated"
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
Datum: 14. 5. 2018 19:26:01<br>
Předmět: Re: [Talk-cz] Dokončení importu benzinek EuroOil </aside>
<br>
<blockquote data-email="xkomczax@centrum.cz">
<div>
<p>Ahoj,</p>
<p><br>
</p>
<p>škoda, že je odstranili. Ovšem podle mne je toto ideální
situace pro mail s žádostí: "Podívejte, my dali vaše data
do naší mapy, takže je vidí uživatelé těchto aplikací:
(vyjmenovat). Navíc jsme vám našli několik nesrovnalostí
(s odkazem na těch šest pump, které jsou někde zcela mimo)
a rádi bychom dostali odkaz na čerstvá data, abychom je
mohli (?automaticky?) aktualizovat".</p>
<p><br>
</p>
<p>Nechce se toho někdo ujmout?<br>
</p>
<br>
<div>On 14.5.2018 09:59, Marián Kyral wrote:<br>
</div>
<blockquote>Čau,<br>
tenhle import zůstane asi nedokončený. EuroOil změnil
stránky, vydal novou aplikaci pro mobil a to zdrojové csv
už není dotupné :-( <br>
Takže ta data v POI-Importeru jsou už hodně zastaralá. Asi
je odstraním/schovám, aby to někoho nelákalo ;-)<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<aside> ---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: <a href="mailto:xkomczax@centrum.cz"
moz-do-not-send="true">xkomczax@centrum.cz</a> <a
href="mailto:xkomczax@centrum.cz"
moz-do-not-send="true"><xkomczax@centrum.cz></a><br>
Komu: <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
Datum: 13. 5. 2018 0:49:07<br>
Předmět: [Talk-cz] Dokončení importu benzinek EuroOil </aside>
<br>
<blockquote data-email="xkomczax@centrum.cz">Zdravím,<br>
<br>
<br>
hlásím dokončení (poloautomatického) importu benzinek
EuroOil.<br>
<br>
<br>
Mapa <br>
<a
href="http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer-testing/#map=8/49.8769/15.3699&datasets=CZEuroOil&settings=hideCompletePOI"
moz-do-not-send="true">http://osm.kyralovi.cz/POI-Importer-testing/#map=8/49.8769/15.3699&datasets=CZEuroOil&settings=hideCompletePOI</a>
<br>
stále hlásí 17 ne zcela korektních záznamů, z toho 7
úplně chybějících <br>
benzinek (v reálu jich je 6 v mapě zanesených, ale jsou
trochu dál od <br>
udávaného místa a automatická kontrola je nenajde.
Jediná, která zcela <br>
chybí, je benzinka z nábřeží Edvarda Beneše, kterou se
mi skutečně nikde <br>
najít nepovedlo). Dále tu máme 3 benzinky v západních
Čechách, které <br>
mají v importovaných datech u opening_hours mezery na
konci, dva <br>
případy, kdy v opening_hours je hodnota "Mo-Su
05:30-22:00, 22:00-5:30 <br>
automat" (do OSM jsem dal 24/7) a ten zbytek má v
importovaných datech u <br>
opening_hours hodnotu "N/A" (tam jsem do OSM nepřidával
nic).<br>
<br>
<br>
Toť vše, konec hlášení!<br>
<br>
Jirka Komárek<br>
<br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz"
moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
<br>
<br>
<pre>_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</div>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a class="moz-txt-link-abbreviated"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://openstreetmap.cz/talkcz"
moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</blockquote>
<br>
<!--'"--><br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>