<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<p>Kdysi jsem se o tom bavil s klukama s KČT a rozdíl mezi tím
jeslti je cyklostezka "žlutopruhová" nebo pomocí "silničních
rozcestníků" je čistě v tom kdo se o ní stará. KČT má
(nepřekvapivě) ty žlutopruhový, nějaká organizace obecní
samosprávny instaluje ty silniční. V tom jaká je sjízdnost rozdíl
není (i když pochopitelně z povahy věci ty silniční budou spíše na
silnice žeano).<br>
</p>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 13.9.2018 15:30, Zdeněk Pražák
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:4Jf.MH6d.1yKFBv08b6e.1RccPk@seznam.cz">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<div>no pokud mohu soudit z mého okolí - Královehradecko,
Pardubicko, Orlické hory, <br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>tak cyklorozcestníky jako
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg</a> se vyskytují na
cyklotrasách značených též pásovým značením (žlutý pás, barva,
žlutý pás) - nemohu však říci, že by byly sjízdné pouze na
horských kolech - vedou mnohdy po asfaltových cestách</div>
<div><br>
</div>
<div>cyklotabule a cyklorozcestníky se vyskytují ostatních
cyklotrasách bez pásového značení<br>
</div>
<div>
<aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: majka <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:majka.zem+talk@gmail.com"><majka.zem+talk@gmail.com></a><br>
Komu: <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
Datum: 13. 9. 2018 15:04:55<br>
Předmět: Re: [Talk-cz] Fody na <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="http://www.openstreetmap.cz">www.openstreetmap.cz</a>
</aside>
<br>
<blockquote data-email="majka.zem+talk@gmail.com">
<div dir="ltr"><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">Pro mě je
konečně jasné o čem se bavíme</span> .
<div>Mě ale jde právě o to, jak s tím zacházet v OSM. S
fotkami se přizpůsobím, resp. vypadá to pro mě jednoduše:
<div>
<div><font face="sans-serif"><span
style="font-size:17.5px"><br>
</span></font></div>
<div><font face="sans-serif"><span
style="font-size:17.5px">Vše co mám v dosahu je
jen a pouze "silniční", nikde poblíž, případně v
Novohradských horách nebo třeba i v České Kanadě
žádný takový "běžný" cyklo rozcestník podle mě
neexistuje. </span></font></div>
<br>
<div>Následně pak mám problém v OSM, jak s tím tedy
zacházet tam. Protože guidepost nám dává na výběr
<div><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">"Můžete
upřesnit, zda se jedná o rozcestník pro pěší
turistiku (</span><tt dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:hiking"
title="Cs:Key:hiking"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">hiking</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">),
nebo pro cyklostezky (</span><tt dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:bicycle"
title="Cs:Key:bicycle"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">bicycle</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">),
nebo pro lyžařské cesty (</span><tt dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:ski" title="Cs:Key:ski"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">ski</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">)."</span></div>
<div><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">anglická
wiki pak ještě přihazuje mtb</span></div>
<div><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">"</span><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">To
describe the type(s) of the shown route(s) use the
tags </span><tt dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:hiking" title="Key:hiking"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">hiking</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">, </span><tt
dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bicycle"
title="Key:bicycle"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">bicycle</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">, </span><tt
dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mtb"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
title="Key:mtb" moz-do-not-send="true">mtb</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">, </span><tt
dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:horse" title="Key:horse"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">horse</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px"> or </span><tt
dir="ltr"
style="font-size:1em;font-family:monospace,monospace;direction:ltr;background:rgb(238,238,255);line-height:1.6"><a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ski" title="Key:ski"
style="text-decoration-line:none;color:rgb(11,0,128);background:none"
moz-do-not-send="true">ski</a>=yes</tt><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">."</span></div>
<div><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px"><br>
</span></div>
<div><font face="sans-serif"><span
style="font-size:17.5px">Otázkou je jestli v
tomhle případě - tedy "běžný" cyklorozcestník -
se náhodou nejedná právě o mtb=yes. Co totiž
vím, tak se jich pár vyskytuje mě nejblíž na
Šumavě (a spadají pod Plzeňský kraj) a i tam má
většina tras "silniční" značení i rozcestníky.
Jinde jsem v rámci jižních Čech žádný takový
nezaregistrovala. Může někdo, kdo těch
rozcestníků má po ruce víc, potvrdit nebo
vyvrátit, jestli se v tom případě opravdu jedná
o trasy pro horská kola?</span></font></div>
<div><font face="sans-serif"><span
style="font-size:17.5px"><br>
</span></font></div>
<div><br>
</div>
<div><span
style="font-family:sans-serif;font-size:17.5px">Majka</span></div>
</div>
</div>
</div>
</div>
<br>
<div>
<div dir="ltr">On Thu, 13 Sep 2018 at 14:22, Tom Ka <<a
href="mailto:tomas.kasparek@gmail.com"
moz-do-not-send="true">tomas.kasparek@gmail.com</a>>
wrote:<br>
</div>
<blockquote style="margin:0 0 0 0.8ex;border-left:1px#ccc
solid;padding-left:1ex">Dne 13. září 2018 13:50 majka <<a
href="mailto:majka.zem%2Btalk@gmail.com"
moz-do-not-send="true">majka.zem+talk@gmail.com</a>>
napsal(a):<br>
><br>
><br>
> On Thu, 13 Sep 2018 at 13:42, Mirek Dlask <<a
href="mailto:dlask.m@gmail.com" moz-do-not-send="true">dlask.m@gmail.com</a>>
wrote:<br>
>><br>
>> Kromě běžných cyklorozcestníků<br>
>> <a
href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg</a><br>
>> máme ještě cyklotabule <a
href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg</a>
, což<br>
>> je v OSM předpokládám také rozcestník.<br>
><br>
><br>
> Co je pak tohle? Osobně považuji za cyklorozcestník,
protože po jižních<br>
> Čechách jsem na "běžný" cyklorozcestník nenarazila.<br>
<br>
To se snazim celou dobu ukazat a navrhnout tagovani (Fody,
OSM ted<br>
neresim) - jedna vec je<br>
<br>
<a href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/19162.jpg</a><br>
<br>
a druha pak<br>
<a href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18214.jpg</a><br>
a take tohle:<br>
<a href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18263.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18263.jpg</a><br>
<br>
Takze at se nekam dobereme, opakuji navrh ve Fody
rozlisovat prvni<br>
pripad pomoci tagu 'cyklo' (+'rozcestnik') a druhy (v obou
variantach)<br>
jako 'silnicni' (+ rozcestnik).<br>
<br>
Tohle: <a
href="https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/17711.jpg"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/17711.jpg</a>
za mne psada to<br>
druhe skupiny a ve Fody bych tagoval: 'silnicni' (+
'znaceni') protoze<br>
rozcestnik to neni - nema to ani text smeru ani kilometraz
apod.<br>
<br>
Pohnem se s tim nekam?<br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer"
moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>