<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">On 28. 11. 18 20:43, Marián Kyral
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:8a8c681f-7ca1-8912-252d-8b900a6e9138@email.cz">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<div class="moz-cite-prefix">On 28. 11. 18 20:01, Marián Kyral
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:95d94043-35af-efa3-da71-02ddb0236722@email.cz">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;
charset=UTF-8">
<div class="moz-cite-prefix">On 28. 11. 18 17:57, majka wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:CANYEHy4bmKO+m6KTeFaABWt1KY_us736BtX-cFsw3QnfvkpcUA@mail.gmail.com">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html;
charset=UTF-8">
<div dir="ltr">
<div>Zdravím všechny.</div>
<div><br>
</div>
V rámci toho plánovaného importu se naťuknul jeden problém:
většinu technických budov máme (díky natrasování tracerem a
převodem tagů jako building=industrial místo
building=service.
<div><br>
</div>
<div>Zkusila jsem to dohledat přes overpass turbo dotazem s
omezením velikosti, resp. <a
href="http://overpass-turbo.eu/s/E5S"
moz-do-not-send="true">délky cesty (obvodu) na 50m</a> .
Jen v Českých Budějovicích a okolí mi to vyhazuje přes 500
budov.</div>
<div><br>
</div>
<div>Velikost byla zkoušena na mě známé trafostanici, je to
kapku víc než považuji za jisté pro případné
(polo-)automatické změny (je to např. budova s půdorysem
10x15m). </div>
<div><br>
</div>
<div>Pro mě to dává dvě otázky, z toho druhá je asi spíš na
Mariána:</div>
<div><br>
</div>
<div>1. Nechceme vyhodit další "úkol", kde bychom se
soustředili na tyhle budovy a opravu jejich značení?</div>
<div><br>
</div>
<div>2. Nešel by upravit Tracer, aby při trasování podle
RUIAN kontroloval i velikost budovy, a u těch
"podezřelých" buďto rovnou měnil značky na
building=service (zejména u těch malých - malé
trafostanice, budovy ČOV a podobně) nebo vyhodil dialog,
kde by dotyčný musel sám rozhodnout? Klidně bych to
nechala tím obvodem, pokud je to jednodušší.<br>
</div>
<div><br>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>
Ahoj,<br>
můžeš hodit do placu pár příkladů, abych mrknul přímo do dat?
Kontrolovat obvod určitě půjde, jen si nejsem jist, zda to
nepřinese více škody než užitku.<br>
</blockquote>
<br>
Pardon, než jsem došel sem, tak jsem zapomněl, že jsi výš dala
odkaz na overpass turbo :-D Zkusil jsem projet okolí a asi na tom
něco bude. Ale nic neslibuji. Teď jsem se pustil do schránek v
okrese Opava ;-)<br>
<br>
</blockquote>
<br>
Našlo mi to třeba tohle: <a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/way/115219968">https://www.openstreetmap.org/way/115219968</a>
- majitelem jsou dle KM "Severomoravské vodovody a kanalizace
Ostrava a.s.", tedy zřejmě vodojem. To je taky building=service?<br>
<br>
Marián<br>
<br>
</body>
</html>