<html><body><br><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: majka <majka.zem+talk@gmail.com><br>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org<br>
Datum: 28. 11. 2018 22:41:47<br>
Předmět: Re: [Talk-cz] Bylo: Import rozvoden v Praze / building=industrial
-> building=service
</aside><br><blockquote data-email="majka.zem+talk@gmail.com"><div dir="ltr"><div dir="ltr">Ahoj Mariáne,<div><br></div><div>já chápu ten rozdíl jako building=industrial je místo pro průmyslovou výrobu - tj. spíš továrny, building=service jsou doslova budovy pro servisní / technologická zařízení, do kterých jen občas někdo zajede. Tj. byla by to jak většina technických zařízení vodáren, místní ČOV, tak i všechny ty místní trafostanice. Z toho taky vychází ten nápad rozlišovat to podle velikosti.</div><div><br></div><div>Idea pro Tracer byla asi takto:</div><div><br></div><div>RUIAN, převáděné na budovu typu building=cokoli - pokud je obvod menší než cca. 5 m -> jednoznačný fragment, resp. nebude budova, netrasovat. Mělo by napadnout dotyčného samo, ovšem narážím na tyhle natrasované "budovy" (třeba o šířce cca do 1 metru, nepravidelného tvaru) relativně často. Podle kvality digitalizace jsou toho některé vsi plné a někteří z nás klikají na vše, co se ukáže... Ideálně i místo natrasování nabídnout nahlášení jako chybná budova. </div><div><br></div><div><div>U těch building=industrial bych zkrátka vycházela z toho, že ty (hodně) malé automaticky nejsou typ industrial, ale service. Jediný problém je někde u těch hraničních rozměrů, kde si dovedu představit jak větší sídlištní rozvodnu, tak i třeba hodně malou průmyslovou výrobnu. I tak mi ten dotaz našel s poměrně velkou jistotou jen ta technická zařízení. U těch malých se navíc podle umístění dá i poměrně přesně odhadnout, co to bude - v zástavbě trafačka, někde v lese zařízení vodáren, kousek za vsí s největší pravděpodobností ta místní ČOV. Ani přitom nemusím hledat majitele pozemku :)</div></div><div><br></div><div>Všehochuť je u "budov občanské vybavenosti", tj. building=civic. Protože tam jsou jako malé budovy zařazené jak autobusové zastávky, různé malé přístřešky na skladování vybavení u fotbalových hřišť, tak i třeba menší kaple, kapličky a zvoničky, takže bych řekla, že tam s tím udělat nic nejde. Maximálně při přetrasování automaticky ponechávat případné existující hodnoty tagu typu church/chapel při slučování tagů, a tu hodnotu "civic" považovat za nadřazenou jen a pouze hodnotě "yes". </div><div><br></div><div>Majka</div><div></div></div></div></blockquote><p><br></p><p>Ahoj,</p><p>možná to bude trochu jednodušší, v RUIAN je těch typů více, všechny aktuálně značíme jako building=industrial, takže pro začátek bude stačit jen upravit mapování:</p><p><br></p><p> 1 | průmyslový objekt - nechal bych building=industrial</p><p>16 | stavba technického vybavení - změnil bych na building=service</p><p>28 | stavba k využití vodní energie (vodní elektrárna) - building=?</p><p><br></p><p>U civic je to horší, tam je na výběr:</p><p> 5 | objekt občanské vybavenosti</p><p> 9 | stavba pro shromažďování většího počtu osob</p><p> 15 | stavba občanského vybavení</p><p><br></p><p>A když ta na to koukám, tak ještě bych asi rozdělil building=commercial. Tohle jsou docela rozdílné volby:</p><p>10 | stavba pro obchod</p><p>14 | stavba pro administrativu</p><p><br></p><p>Marián<br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><blockquote data-email="majka.zem+talk@gmail.com"><div dir="ltr"><div dir="ltr"><div><br></div></div></div><br><div><div dir="ltr">On Wed, 28 Nov 2018 at 21:16, Marián Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz">mkyral@email.cz</a>> wrote:<br></div><blockquote style="margin:0 0 0 0.8ex;border-left:1px#ccc solid;padding-left:1ex">
<div>
<div>On 28. 11. 18 20:43, Marián Kyral
wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div>On 28. 11. 18 20:01, Marián Kyral
wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div>On 28. 11. 18 17:57, majka wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div dir="ltr">
<div>Zdravím všechny.</div>
<div><br>
</div>
V rámci toho plánovaného importu se naťuknul jeden problém:
většinu technických budov máme (díky natrasování tracerem a
převodem tagů jako building=industrial místo
building=service.
<div><br>
</div>
<div>Zkusila jsem to dohledat přes overpass turbo dotazem s
omezením velikosti, resp. <a href="http://overpass-turbo.eu/s/E5S">délky cesty (obvodu) na 50m</a> .
Jen v Českých Budějovicích a okolí mi to vyhazuje přes 500
budov.</div>
<div><br>
</div>
<div>Velikost byla zkoušena na mě známé trafostanici, je to
kapku víc než považuji za jisté pro případné
(polo-)automatické změny (je to např. budova s půdorysem
10x15m). </div>
<div><br>
</div>
<div>Pro mě to dává dvě otázky, z toho druhá je asi spíš na
Mariána:</div>
<div><br>
</div>
<div>1. Nechceme vyhodit další "úkol", kde bychom se
soustředili na tyhle budovy a opravu jejich značení?</div>
<div><br>
</div>
<div>2. Nešel by upravit Tracer, aby při trasování podle
RUIAN kontroloval i velikost budovy, a u těch
"podezřelých" buďto rovnou měnil značky na
building=service (zejména u těch malých - malé
trafostanice, budovy ČOV a podobně) nebo vyhodil dialog,
kde by dotyčný musel sám rozhodnout? Klidně bych to
nechala tím obvodem, pokud je to jednodušší.<br>
</div>
<div><br>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>
Ahoj,<br>
můžeš hodit do placu pár příkladů, abych mrknul přímo do dat?
Kontrolovat obvod určitě půjde, jen si nejsem jist, zda to
nepřinese více škody než užitku.<br>
</blockquote>
<br>
Pardon, než jsem došel sem, tak jsem zapomněl, že jsi výš dala
odkaz na overpass turbo :-D Zkusil jsem projet okolí a asi na tom
něco bude. Ale nic neslibuji. Teď jsem se pustil do schránek v
okrese Opava ;-)<br>
<br>
</blockquote>
<br>
Našlo mi to třeba tohle: <a href="https://www.openstreetmap.org/way/115219968">https://www.openstreetmap.org/way/115219968</a>
- majitelem jsou dle KM "Severomoravské vodovody a kanalizace
Ostrava a.s.", tedy zřejmě vodojem. To je taky building=service?<br>
<br>
Marián<br>
<br>
</div>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote></div>
_______________________________________________<br>Talk-cz mailing list<br>Talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br>https://openstreetmap.cz/talkcz<br></blockquote></body></html>