<div dir="auto">Dne 12/05/18 v 13:54 Vratislav Filler napsal(a):<br>
> Ta Husova v Brně je dobrý příklad, že úplnou aplikací lanes by se<br>
> dalo řešit do té míry, že routing, popř. renderer pozná, že jsou<br>
> tramvajové koleje v "pravém" pruhu.<br>
><br>
> Odlišné odbočování pro tramvaje v křižovatkách by se dalo unést, v<br>
> praxi bude mít tramvaj buď vlastní pruh (a tedy vlastní specifikaci),<br>
> a jinak je odbočování pro tramvaj dané implicitně tím, kam vedou<br>
> koleje. Někdy se také stává, že cyklisté mají z pravého odbočovacího<br>
> pruhu povolenou jízdu přímo, v praxi jsem to ještě neřešil, ale bude<br>
> to pro turn:lanes podobný problém.<br>
<br>
To je obecnější problém, bývají i pruhy "MHD rovně nebo doprava, všichni <br>
ostatní jen doprava," nebo obdobné. Asi se přikláním k variantě<br>
turn:bicycle:lanes <br>
<a href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Key:turn#Turn_lanes_and_transportation_mode" rel="noreferrer noreferrer" target="_blank">https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Key:turn#Turn_lanes_and_transportation_mode</a><br>
<br>
Je tam teda zmíněný i hook_left, tj. nepřímé levé odbočení - to se taky <br>
v našich podmínkách týká jen cyklistů, myslím...<br>
<br>
HPM<br>
<br>
><br>
> Lanes ale neřeší pozici cyklisty při jízdě pruhem s kolejemi (vpravo<br>
> od kolejí nebo uprostřed), pokud jsou ale lanes, tak by to mohl řešit<br>
> zvláštní tag jen na to, byť, jak jsem psal vedle, je to asi příliš<br>
> subjektivní.<br>
><br>
> V.<br>
><br>
><br>
>><br>
>>> @Vratislav nebylo by lepší navrhnout tag říkající: "tramvajové<br>
>>> těleso ve vozovce, vzdálenost od obrubníka 10 cm"? Nebo?<br>
>>><br>
>><br>
>> Fakticky by pro mě dávalo smysl rozšíření lanes, tj. pruhů, a<br>
>> označení, že daný pruh vozovky (tedy ne vozovka) má tramvajové<br>
>> těleso ve vozovce. Ideálně ještě s možností označení, zda je v levé<br>
>> třetině/uprostřed/v pravé třetině pruhu, tj. left/middle/right/yes<br>
>> hodnoty tagu. Obdobně by se to využít i pro vozovku samotnou, tj.<br>
>> pokud nejsou specifikované pruhy, předpokládá se vozovka jako<br>
>> taková...<br>
>><br>
>> V podstatě to lze vyčíst i z tagů tak jak jsou, například v Brně<br>
>> <<a href="https://www.openstreetmap.org/way/444527815#map=17/49.19320/16.60453" rel="noreferrer noreferrer" target="_blank">https://www.openstreetmap.org/way/444527815#map=17/49.19320/16.60453</a>>.<br>
>> Že tam jsou ty pruhy oddělené, není podstatné, stejně dobře by<br>
>> fungovalo i to společné užití tramvajového pásu (pokud by oba pruhy<br>
>> měly povolený vjezd pro vozidla).<br>
>><br>
>> Mírně to nefunguje v křižovatkách, kde ta tramvaj zatáčí většinou<br>
>> jinak než auta.<br>
>><br>
>><br>
><br>
> _______________________________________________ Talk-cz mailing list<br>
> <a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank" rel="noreferrer">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
> <a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
><br>
<br></div>