[Talk-dk] Problemer med JOSM
Tomas Groth
tomasgroth at yahoo.dk
Lør Dec 11 10:53:46 GMT 2010
Hejsa, jeg fandt selv ud af at løse problemet. JOSM indbyggede rette-funktion
kunne ordne det for mig :-)
Mvh Tomas
----- Original Message ----
> From: Tomas Groth <tomasgroth at yahoo.dk>
> To: talk-dk at openstreetmap.org
> Sent: Fri, December 10, 2010 10:41:47 PM
> Subject: [Talk-dk] Problemer med JOSM
>
> Hejsa
>
> Jeg har siddet og mappet et stykke tid med JOSM. Da jeg så vil uploade får jeg
>
> et par validerings fejl, retter dem, kører validering igen, og pludselig er
>alle
>
> mine nye punkter blevet dublikeret!! Jeg ved ikke hvad der kan være sket, men
> jeg kan jo ikke uploade det som det er nu... Er der nogen der har oplevet
>noget
>
> lignede og har et tip til hvad jeg kan gøre for at slette dubletterne?
>
> Mvh Tomas
>
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
>
More information about the Talk-dk
mailing list