[Talk-dk] Bing opdatering i Danmark?
Hjart
hjart at milvus.dk
Ons Jun 13 14:12:12 BST 2012
Jeg kan se en vældig stribe der strækker sig fra sydvest for Herning og langt
op i Skagerak. Prøver at kortlægge den.
Jeg har ingen problemer med at bruge Bing i JOSM. For dem der har er det vist
bare et spørgsmål om at flushe cachen.
Onsdag den 13. juni 2012 15:05:35 Jens Winbladh skrev:
> Kan se at der er lidt snak på den engelske osm talk om nye Bing
> opdateringer.
> Der er vist bøvl med at få de nye tiles ind i Josm???
> Den 13/06/2012 14.31 skrev "Soren Johannessen" <soren.johannessen at gmail.com
>
> > Hej alle sammen
> >
> > Måske jeg ikke har fulgt med rigtigt, men jeg synes at jeg nu ser Bing
> > i god opløsning på Bornholm og i Thisted området. jfr. Rasher kort
> > skulle der ikke være noget godt Bing i disse områder?
>
> http://osm.rasher.dk/?zoom=7&lat=56.24056&lon=11.61346&layers=B0000FFFFFFFFF
> TFFFFFFFFFFFFFF
> > Prøv i jeres område at tjekke ud med Bing laget.
> >
> > Jeg har set på Twitter at nogle steder i Østeuropa skulle der være
> > Bing opdatering
> >
> > vh Søren Johannessen
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-dk mailing list
> > Talk-dk at openstreetmap.org
> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
Mere information om maillisten Talk-dk.