[Talk-dk] Stavefejl i den danske oversættelse på OSMs forside
Soren Johannessen
soren.johannessen at gmail.com
Man Jan 13 22:47:49 UTC 2014
Hej Michael
Hvis din browser er sat til dansk så vil du her
http://translatewiki.net/w/i.php?title=Special:Translate&group=out-osm-site&filter=translated&action=translate
få den danske OpenStreetMap webinterface oversættelse
Gå ud i søgefeltet oppe og skriv "OpenStreetMap-bi" og nu vil den
dukke op - Opret en konto og ret så den sætning på listen - Jeg ved
ikke hvor tit de fletter OSM websiden sammen med oversættelsen - så
opdatering sker ikke med det samme
/Søren Johannessen
2014/1/13 Michael Andersen <hjart at milvus.dk>:
> Hej
>
> Nu fik jeg lige øje på det igen (se vedlagte billedfil). Den slags ser ikke lige
> så professionelt ud (Ikke at vi nødvendigvis skal give indtryk af at være
> professionelle, men alligevel...), så hvordan bærer man sig ad med at rette
> det?
>
> Mvh
> Michael
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
>
Mere information om maillisten Talk-dk.