[Talk-dk] Fwd: Mangler indgangsport på Borups Alle
Julian Hollingbery
julian at northtech.dk
Fre Jun 10 09:48:57 UTC 2016
Hej,
Det ser ud som om gennemgangen blev tilføjet for 13 dage siden :-)
https://www.openstreetmap.org/way/421460985
Mvh
/julian
-----Oprindelig meddelelse-----
Fra: talk-dk-request at openstreetmap.org [mailto:talk-dk-request at openstreetmap.org]
Sendt: 10. juni 2016 11:16
Til: talk-dk at openstreetmap.org
Emne: Sammendrag af Talk-dk, Vol 84, Udgave 6
Send meddelelser der skal distribueres til Talk-dk til:
talk-dk at openstreetmap.org
Gå ind på:
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
for at til- eller framelde dig listen via World Wide Web
Alternativt kan du sende en e-mail til
talk-dk-request at openstreetmap.org
med ordet 'help' i emnefeltet eller som indhold.
Du kan kontakte den (de) ansvarlige person(er) for listen på
talk-dk-owner at openstreetmap.org
Når du svarer på e-mail til listen, bedes du venligst ændre emnefeltet sådan at det er lidt mere beskrivende end bare "Re:
Indhold af Talk-dk sammendrag..."
Dagens emner:
1. Fwd: Mangler indgangsport på Borups Alle (Kent B. Hansen)
----------------------------------------------------------------------
Message: 1
Date: Fri, 10 Jun 2016 11:15:13 +0200
From: "Kent B. Hansen" <kent at tpv.dk>
To: OpenStreetMap Denmark <talk-dk at openstreetmap.org>, Dorte Vigsø
<vigsoe at yahoo.com>
Subject: [Talk-dk] Fwd: Mangler indgangsport på Borups Alle
Message-ID:
<CAHouyhqGG-HuO8Lwa88YWvP6gnfi5uQstse7zW58Ko1+cm=UQA at mail.gmail.com>
Content-Type: text/plain; charset="utf-8"
Hej,
Jeg sender lige den ud på listen - så er der måske nogen, som vil kigge på det... ;)
Mvh.
Kent B. Hansen
---------- Videresendte meddelelser ----------
Fra: Dorte Vigsø <vigsoe at yahoo.com>
Dato: 9. juni 2016 kl. 21.13
Emne: Mangler indgangsport på Borups Alle
Til: talk-dk-owner at openstreetmap.org
Hej
Lejlighederne Borups Alle 126 B og C har indgang /udgang gennem bygningen Borups Alle 128. Det er en offentlig gangsti og ikke en låst port. Dvs man kan trække sin cykel den vej.
Det vil være fedt hvis du kan fikse det, så ibike bliver korrekt. Bruger ibike og kæresten bor i nummer 126C. :) Mvh Dorte Her screendump fra googlemaps som viser ruten korrekt på cykel.
-------------- næste del --------------
En HTML-vedhæftning blev fjernet...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-dk/attachments/20160610/16f3490d/attachment.html>
-------------- næste del --------------
En vedhæftet fil der ikke var tekst, er blevet fjernet...
Navn: image1.PNG
Type: image/png
Størrelse: 485093 bytes
Beskrivelse: ikke tilgængelig
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-dk/attachments/20160610/16f3490d/attachment.png>
------------------------------
Subject: Bundtekst
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk at openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
------------------------------
Slut på Sammendrag af Talk-dk, Vol 84, Udgave 6
************************************************
Mere information om maillisten Talk-dk.