[Talk-dk] Fodgængertunnel
Uffe Kousgaard
uffe.kousgaard at routeware.dk
Søn Okt 28 06:47:07 UTC 2018
Ja, jeg skulle lige til at skrive det, men har ikke fundet på
graphhoppers hjemmeside hvor tit det egentlig sker.
Jeg har også tilladt mig at trække tunnellen en anelse ud på hver side
af vejen, så trapperne ikke forløber lige under hovedvejen.
Ellers så det rigtigt ud.
mvh
Uffe Kousgaard
On 28-10-2018 07:40, Michel Coene wrote:
> Husk nu at graeshopper kun bliver opdateret en gang imellem.
>
> Op zo 28 okt. 2018 00:44 schreef Troels Arvin <troels at arvin.dk
> <mailto:troels at arvin.dk>>:
>
> Hej,
>
> Niels skrev bl.a.:
> > Så forbind trapperne til İzmir Çanakkale Yolu
>
> Det har jeg nu gjort (synes jeg):
> https://www.openstreetmap.org/#map=19/39.54962/26.61866
>
> Men alligevel ledes man som fodgænger fortsat ud på en stor omvej, så
> måske har jeg alligevel ikke gjort det ordentlig?
>
> https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_foot&route=39.55069%2C26.61871%3B39.54941%2C26.61845#map=17/39.54930/26.61377
>
> --
> Troels
>
>
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org <mailto:Talk-dk at openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-dk mailing list
> Talk-dk at openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
-------------- næste del --------------
En HTML-vedhæftning blev fjernet...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-dk/attachments/20181028/26c64b98/attachment.html>
Mere information om maillisten Talk-dk.