[Talk-dk] Fejl 500 på SDFE flyfoto i JOSM?
Michael Andersen
openstreetmap at stofanet.dk
Lør Sep 7 06:20:36 UTC 2019
Linje fra terminalvindue hvorfra jeg kører JOSM:
2019-09-07 07:36:45.189 INFO: GET https://osmtools.septima.dk/mapproxy/tiles/
1.0.0/kortforsyningen_ortoforaar/EPSG3857/17/68718/41364.jpeg -> HTTP_1 500
(14 B)
lørdag den 7. september 2019 08.09.57 CEST skrev Hans Gregers Petersen:
> Hej Michael,
>
> Er det gennem vores tjeneste (osmtools.septima.dk) eller direkte på SDFEs
> wms?
>
> /Gregers
>
> fre. 6. sep. 2019 kl. 14.47 skrev Michael Andersen <
>
> openstreetmap at stofanet.dk>:
> > Ca den sidste uges tid har jeg fået et stigende antal "Fejl 500" når jeg
> > forsøger at zoome ind på områder i JOSM, hvilket gør at mange områder er
> > temmelig grynede og praktisk taget uanvendelige. Jeg kan ikke lige huske
> > hvorledes man melder fejl. Kan nogen hjælpe?
> >
> > Mvh Hjart
> >
> >
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-dk mailing list
> > Talk-dk at openstreetmap.org
> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
Mere information om maillisten Talk-dk.