[Talk-hr] Biciklističke staze vs rute itd.
hbogner
hbogner at gmail.com
Pet Kol 17 11:13:06 BST 2012
Ovo je za bicikloljupce :D
Igram se sa biciklističkim stazama i mislim da bi ovako trebali
označavati OZNAČENE biciklističke staze,
http://www.openstreetmap.org/browse/way/83872156
cycleway = lane
cycleway:left = lane
foot = designated
highway = footway
surface = asphalt
Biciklistička je nastala na pješačkoj, zato je footway i
foot=designated, cycleway = lane i/ili cycleway:left = lane označavaju
da se na toj pješačkoj stazi nalazi biciklistička staza koje je na
ljevoj strani. ljeva strana je ona koja je bliže cesti ako se krećemo po
desnoj strani ceste, slično kao vožnja desnom stranom za aute. Pazite na
smjer crtane linije.
Očekujem primjedbe/kmentare.
Za NEOZNAČENE staze kojima se može voziti bicikl, dovoljno je staviti
footway=yes, ali ne designated, osim ako postoji znak za to.
POzdrav
On 07/08/2012 08:27 PM, hbogner wrote:
> OK, morat ćemo malo preuredit biciklističke oznake po RH.
>
> Za sad svo staze označavali svakako, biciklističke dionice svakako, i
> rute također svakako.
>
> Vrijeme je da to već jednom sistematiziramo.
>
> Malo njuškam po wikiju zadnjih tjedan-dva i sumirat ću sve to na listu
> pa napisati na naš wiki tokom idućih tjedana.
>
> POzdrav
Više informacija o Talk-hr
mailing listi