[Talk-hr] Problem sa duplim županijama kod Nominatima
Janko Mihelić
janjko at gmail.com
Čet Ožu 8 10:35:46 GMT 2012
Možda niste primjetili, ali imamo problem kod reverse geocodinga od
Nominatima. To znači da ako dođete na neku točku na karti, i kliknete mali
link "Gdje sam?" pored tražilice, dobit ćete recimo slijedeći rezultat:
Zdenkovac, Osječko-Baranjska županija, Požeško-Slavonska županija, Hrvatska
>
Poslao sam taj bug na Openstreetmapov trac sistem, i dobio odgovor:
http://trac.openstreetmap.org/ticket/4273
Naime, duplu županiju dobimo zato što smo za granice koristili
admin_level=4, što je u njihovom sustavu "state" a ne "county". Dakle moj
prvi prijedlog je da sve županije prebacimo iz admin_level=4 u
admin_level=6. Našu trenutnu kategorizaciju admin_levela vidimo ovdje:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Admin_level_10
I admin_level=6 nije zauzet. Slažemo li se da to izmjenimo?
Mislim da će to rješiti problem duplih naziva jer će se onda podudarati
točke i granice. Ako i dalje bude problema, onda bi mogli obrisati točke
"place=county" jer mislim da su suvišne. Ako imamo granice, ne trebaju nam
i točke (točka za naziv zemlje je malo drukčiji slučaj jer je to zapravo
pomagač pri renderiranju).
Janko Mihelić
Više informacija o Talk-hr
mailing listi