[Talk-hr] Corine import
hbogner
hbogner at gmail.com
Čet Ruj 20 22:02:57 BST 2012
Neznam je li itko primjetio, ali hrvatska se se naglo povećala:
http://data.osm-hr.org/croatia/
Mapper u BiH je počeo import corine sloja i djelom prelazi u RH. Nije
problem sam import nego količina podataka koji su ušli. Svaka njegova
točka sadrži tag što je, a to nije potrebno, niti su potrebni svi tagovi
kod površina.
Bilo je danas o tome riječi na #osm-hr i na #osm glavnom kanalu.
Kontaktiran je korisnik i ubuduće neće stavljati sve te nepotrebne
oznake, sad nam ostaje odlučiti jedino što čemo sa svim njegovim greškama?
Ručno popravljanje, automatsko popravljanje, ...?
Primjer točke i površine:
http://www.openstreetmap.org/browse/node/1918656688
Na točkama netreba nikakva oznaka
##
landuse = forest
natural = wood
source =
http://www.eea.europa.eu/data-and-maps/data/clc-2006-vector-data-version-2
wood = mixed
##
http://www.openstreetmap.org/browse/way/181442917
Na površinama je nisu potrebni oznake površine, opsega, kod, dok je za
source dovoljno navesti "clc-2006-vector-data-version-2"
##
Area_Ha = 81.4420930923
Shape_Area = 814420.930923
Shape_Leng = 6176.34557157
code_06 = 313
landuse = forest
natural = wood
source =
http://www.eea.europa.eu/data-and-maps/data/clc-2006-vector-data-version-2
wood = mixed
##
Treab pogledati kako su to ostale države rješavale na:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Corine_Land_Cover
Više informacija o Talk-hr
mailing listi