[Talk-hr] Biciklističke staze i rutanje na glavnoj stranici
Janko Mihelić
janjko at gmail.com
Pet Ožu 27 11:16:02 UTC 2015
Pozdrav,
imamo problem sa rutanjem na glavnoj stranici, a to je da oba biciklistička
rutera (GraphHopper i MapQuest) izbjegavaju staze koje su tagane sa
highway=footway. Već smo raspravljali o tome treba li koristiti
highway=path ili highway=footway za biciklističke staze koje su nacrtane na
pješačkim stazama, pa smo na kraju ostavili mješano, barem po Zagrebu.
Hoćemo se prebaciti na highway=path? Mislim da rutanje na glavnoj stranici
pomaže u traženju grešaka kod rutanja.
I još jedno pitanje, u Zakonu o sigurnosti u prometu piše slijedeće[1]:
19. PROMET BICIKALA, MOPEDA I MOTOCIKALA
Članak 112.
(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili
biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.
Znači li to da bi trebali sve kolnike koji na usporednom pločniku imaju
biciklističku stazu označiti sa bicycle=no? Mogli bi dodati još jedan tag
koji bi objasnio da je izvor Zakon, recimo bicycle:source=hr:law.
[1] http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_06_67_2224.html
Janko
Više informacija o Talk-hr
mailing listi