[Talk-hr] Označavanje stajališta na pločnicima
Krešimir Kroflin
kkroflin at gmail.com
Sri Svibanj 27 21:03:52 UTC 2015
Pozdrav,
Primijetio sam da se na OSM kartama dosta pločnika u Zagrebu prekida.
Čini se da je uzrok tome označavanje dijelova pločnika kao
/highway=platform/ (sa i bez /public_transport=platform/ taga).
Ako dobro shvatih s Wikija i iz nekih primjera, ovakvi dijelovi pločnika
bi trebali biti označeni s /highway=footway/ i /public_transport=platform/.
Eventualno bi trebalo dodati i /footway=sidewalk/ ako se radi o pločniku
(put uz cestu).
Primjer iz Zagreba:
http://www.openstreetmap.org/way/158416729
Primjer označenog kao što je opisano:
http://www.openstreetmap.org/way/86019888
Je li ok promijeniti stajališta na gore opisani način?
Osim pločnika, kako bi trebalo označavati perone npr. na Savskom mostu?
Samo s /public_transport=platform/ ili i sa /highway=footway/? Nešto drugo?
Što je sa stajalištima, koja nisu nužno povezana s pješačkim putevima?
Npr:
http://www.openstreetmap.org/way/167976385
Krešimir
Više informacija o Talk-hr
mailing listi