[Talk-lv] Mašīnu GPX ielāde osm.org
Lauris Bukšis-Haberkorns
lafriks at gmail.com
Mon Nov 28 12:09:19 GMT 2011
Varbūt esmu, ko palaidis garām, bet kas ir par problēmu vidus līnijai?
GPS precizitāte tāpat jau ir +/- 3-5m, pie tam ceļam jau ir jāzīmē
vidus līnija, bet ceļam pa vidu jau neviens nebrauc... tā, ka manuprāt
tieši aprēķināts kaut kāds vidējais būs +/- visprecīzākais variants...
Lauris
2011. gada 28. novembris 10:01 Rich <richlv at nakts.net> rakstīja:
> On 11/27/11 23:47, AivarsB wrote:
>>
>> Pabeidzot paša iesākto:
>> osm datu upload taisīt nevajadzētu, jo cilvēkam jānošķiro nost drazas.
>> Jo tālāk iesim jo vairāk būs drazas - jo Jānis eksportu taisa tikai pa
>> vietām kur nav OSM ceļu. Šobrīd uz aci minētu ka ap 20-30% no trekiem ir
>> draza, kuru mēs negribam redzēt kā ceļus osm.
>
> hmm. taa kaa es agjiteeju par treisu uploadoshanu, tad jaameegjina saprast,
> ko juus te sarakstiijaat :)
>
> 1. kas konkreeti ir drazas ? ja jau tur braukts ir, taatad kaut kam tur
> tomeer buus jaabuut ieziimeetam.
>
> 2. uploadot vajag jau peetera mineetaa citu avotu piesieshanas iemesla
> deelj, kaa arii taapeec, ka tad ir vismaz skaidrs, no kurienes dati. man
> ljoti nepatiik celji bez neviena treisa apakshaa gan taapeec, ka es nezinu,
> no kurienes dati, gan taapeec, ka nezinu, ko dariit ar to celju, ja man ir
> savs treiss pa virsu veel.
>
> 3. par mehaanismiem :
> 3.1. noteikti nevajag taisiti average punktiem, tie buus daljeeji "feiki"
> (vai "sinteetiski") dati - slikti.
> cuu paarveidojums savukaart, ja pareizi sapratu, samiksee punktus no
> dazhaadiem treisiem, kas man arii taa ljoti nepatiik. tad mees neredzam, ka
> viens treiss varbuut ir konstanti bijis ar nobiidi utt utt.
>
> 3.2. veel - gpsbabel distance filtrs nenovaac turpmaakos treisus !
> shii distance ir tikai viena treisa ietvaros, liidz ar to vairaakkaart
> paarbraukaati posmi taa arii paliks (kas ir ljoti labi).
>
> 3.3. cita lieta, ka varbuut shiem te treisiem to distanci var lielaaku
> palikt - 3 metri, varbuut 5.
>
> 3.4. noteikti jaasapatcho gpsbabel ar to vienas rindinjas patchu, ko laikam
> jaanis ieteica - citaadaak tur buus dataloss
>
> 3.5. noteikti vajag atsevishkju lietotaaju uploadam
>
> sumaary - pa lielam ieteiktu nesarezhgjiit lietas, uzbraukt ar sapatchotu
> gpsbabel un distanci 3-5 m un vienkaarshi uploadot (ar atsevishkju
> lietotaaju). padaraams vienaa dienaa elementaari ;)
> es pat teiktu, ka paaris stundaas.
>
>> Vēlmju sarakstā es ieliktu kādu JOSM plugin vai skriptu, kas pa gpx
>> failu izdara analīzi un izdod ārā JOSM slāni vai .osm failu, kurā jau kā
>> highway ir iezīmēti "vidējais gpx".
>> (piemēram, ja vismaz 4 trases iet vienā virzienā ne vairāk kā 20m attālu
>> - tas ir ceļš). Operatoram atliek ievlikt šo "ieteikto ceļu", apakšā
>> palikt oriģinālos gpx diegus, karti vai satelītu un tad jau cilvēcīgi
>> izlemt kurus ceļus apstiprināt.
>>
>> Kā jau Viesturs teica tam vajag laiku. Noteikti nav vienā dienā padarāms.
>>
>> A.
>>
>> 2011/11/27 Aivars <vrs.brt at gmail.com <mailto:vrs.brt at gmail.com>>
>>
>> __ Es noteikti balsoju pret datu ieliksanu osm serveri. 1) datos ir
>> daudz nevertigu nekvalitativu treisu. Normalai attieksmei butu jabut
>> ka tiek importeti dati kurus lietotajs apskatijis un atzinis par
>> vertigu. Vertigs=cels kuru gribam redzet+kvalitativas koordinatas.
>> Sai gadijuma mes iemetam nezinamu drazu.
>> "cuu508 at gmail.com <mailto:cuu508 at gmail.com>" <cuu508 at gmail.com
>> <mailto:cuu508 at gmail.com>> wrote:
>>
>> 2011. gada 27. novembris 18:15 Jānis Ročāns
>> <janis.rocans at gmail.com <mailto:janis.rocans at gmail.com>> rakstīja:
>>
>> Šeit rodas jautājums par sintētiskums vs datu blīvums, bēc
>> kā noteikt ticamāko ceļa vidu.
>>
>>
>> Pēc GPS trasēm automātiski noteikt ceļa vidu (un, vai tur ir
>> vairāki paralēli ceļi, vai varbūt krustu šķērsu izbraukāts
>> laukums, vai varbūt šaura taka, bet apkārt tāds biezoknis, ka
>> debesis neredz un GPS signāls neprecīzs, ...) ir netriviāls
>> uzdevums.
>>
>> Es centos atrisināt vienkāršāku--samazināt datu blīvumu, lai tos
>> būtu jēdzīgi ielādēt osm.org <http://osm.org>: lai punkti nebūtu
>> ļoti tuvu viens uz otra, un JOSM nebremzētu, bet lai pāri
>> palikusī informācija būtu tomēr karšu zīmētājiem noderīga.
>
> --
> Rich
>
> _______________________________________________
> Talk-lv mailing list
> Talk-lv at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>
More information about the Talk-lv
mailing list