[Talk-lv] Valsts ceļi
Girts Ziemelis
girts.ziemelis at gmail.com
Sun Dec 15 10:43:34 UTC 2013
Liels paldies, izsmeļoši.
Amenity=guest_house neatradu
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:amenity
Nav domāts tourism=guest_house ?
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tourism
Nebūtu pareizāk likt building=hotel, tourism=guesthouse ?
Esmu starā par kartes editoru - superīgs verķis :)
Vienīgais, kas līdz šim nesanāca - iezīmēt salas Daugavā. Iezīmēt
iezīmēju, taču kartē nerenderējas :(
Izlasīju, ka esot jāzīmē kā multipolygon relations:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place%3Disland
, bet instrukcijas garas, to man nāksies pastudēt:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon
On 12/15/2013 11:42 AM, Raitis U. wrote:
> place=isolated_dwelling; name=* - viensēta, kā punkts.
> Ja tiek izzīmētas ēkas tad uz vienas no tām var likt housename=*
> ja ciems no 5 mājām: vidū jāliek place=hamlet un nosaukums, ja vairāk,
> tad place=village.
>
> viesu mājas apzīmējumi:
> building=yes;
> amenity=guest_house;
> name=*;
> addr:subdistrict=YYY pagasts
> addr:district=XXX novads
> addr:country=LV
>
> country un district teorētiski vajadzētu izvilkt no robežām, bet ne
> visi softi to māk. Pagastu robežas kartē nav.
>
>
> 2013/12/15 Girts Ziemelis <girts.ziemelis at gmail.com
> <mailto:girts.ziemelis at gmail.com>>
>
> Ar 30km/h varētu, vismaz pa lielāko daļu.
> Papētīju drusku to esošo mežu masīvu. Tur līdzīgi ceļi/stigas ir
> ievadīti kā highway=track
> Tos arī lietošu. Stigas tās ir bijušas sen un par to vairs liecina
> tikai tas, ka kvadrātos sadala meža masīvu.
> Vismaz bildīte OSM neatbilst realitātei ne tuvu ...
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dcutline
>
> Par adreses ievadu - paskatījos citus piemērus.
> Izmantots ir:
> addr:district Lielvārdes novads
> addr:country LV
> name: Vilciņi
> source: LGIA Vietvārdu DB
> Pagastu neredz ...
>
> Šis ir ieteicamais variants? Kā ar šo strādā OSM klienti (OsmAnd,
> NavFree un citi?)
>
> Paskatījos arī Siguldā lielai daļai ēku nav adrešu nemaz? Vai tad
> tā nav problēma meklēšanā pēc adreses?
>
> Starp citu - kurš ir ieteicamais OSM Androīda klients. Ir iznācis
> palietot OsmAnd un NavFree. OsmAnd it kā strādā, bet sajūsmā
> neesmu - kaut kā lietošana neliekas pārlieku ērta. NavFree likās
> pēc interfeisa labāka, bet tur bija visādi jocīgi gļuki, līdz
> vispār pārtrauca strādāt :( Ir citi labāki varianti (par naudu
> vai free)?
>
>
> On 12/14/2013 06:58 PM, N.R. wrote:
>> Kā Tu zini? Nav tak ne bildes ne koordinātu. Tik pat labi
>> standarta meža ceļš
>>
>> N
>>
>> Sent from my iPhone
>>
>> On 14 Dec 2013, at 18:41, Jānis Ročāns <janis.rocans at gmail.com
>> <mailto:janis.rocans at gmail.com>> wrote:
>>
>>> Tā ir stiga, tik arī braucama, tātad divi vienā.
>>>
>>> On Dec 14, 2013 6:19 PM, "N.R." <trakais at gmail.com
>>> <mailto:trakais at gmail.com>> wrote:
>>>
>>> Diez vai viņš brauc ar trofi reidu auto, vinčojas, un
>>> aizmirsa to piebilst :) es domāju, ja var ar vieglo braukt
>>> uz 30kmh, tad nav stiga :)
>>>
>>> N
>>>
>>> Sent from my iPhone
>>>
>>> On 14 Dec 2013, at 17:00, Gasha <gasha at pie-dabas.net
>>> <mailto:gasha at pie-dabas.net>> wrote:
>>>
>>>> Ja divi tagi?
>>>> man_made=cutline +
>>>> highway=track
>>>>
>>>> Tas jau viens otru neizslēdz. Var pārklāties. Auto jau arī
>>>> ir dažādi. 4x4 un visādas fīčas, tai skaitā vinča :)
>>>>
>>>> G
>>>>
>>>> On 12/14/2013 04:42 PM, N.R. wrote:
>>>>> Ja var braukt ar auto, tā nav stiga.
>>>>>
>>>>> N.
>>>>>
>>>>> On 14 Dec 2013, at 12:11, Girts Ziemelis
>>>>> <girts.ziemelis at gmail.com
>>>>> <mailto:girts.ziemelis at gmail.com>> wrote:
>>>>>
>>>>>> Jeeeeei - šodien uzzīmēju ciematā mājas un atzīmēju dažus
>>>>>> celiņus. Izrādās tas ir viegli ... :D:D:D:
>>>>>> Kruts tas iD redaktors sataisīts. Visu cieņu :) Paldies
>>>>>> visiem par palīdzību un info :)
>>>>>>
>>>>>> Kad tas sazīmētais parādās OSM kartē? It kā changeset
>>>>>> rāda, bet kartē nerāda.
>>>>>> Tas notiek pēc laika, jeb tur ir kaut kāda
>>>>>> apstiprināšanas procedūra?
>>>>>>
>>>>>> Par meža ceļiem - manos laukos es teiktu vismaz 50% meža
>>>>>> ceļu iet pa stigām, pārējie . Es pat nezinu vai tā īsti
>>>>>> tos var atšķirt. Ik pa brīdim tie savienojas un atdalās.
>>>>>> Visādā gadījumā atceros tik pāris stigu, kas nebūtu
>>>>>> braucamas.
>>>>>> Vairums kalpo sēņotājiem un ogotājiem nokļūšanai līdz
>>>>>> savai iemīlotajai sēņošanas vietai :)
>>>>>>
>>>>>> Vēl drusku sapinos ar māju apzīmējumiem:
>>>>>> Isolated dwelling - ir viensēta, hause - ciemata māja?
>>>>>> Ko lietot "ciematā", kur māja no mājas 300m?
>>>>>> Kas jādara, ja māja ir gan dzīvojama, gan viesu māja?
>>>>>> Jāatliek abi kā punkti? Kā rakstīt adresi laukos? Piem
>>>>>> XXX pag, YYY novads, "Bērziņos"? Visu laukā Housename?
>>>>>> Sorry par daudzajiem jautājumiem ... ;)
>>>>>>
>>>>>> On 12/13/2013 11:57 PM, Jānis Ročāns wrote:
>>>>>>> Well, ok... Katrā ziņā stigas tik un tā neviens vēl
>>>>>>> nezīmēs. Te gan vajag vasaru un cilvēkiem paskatīties,
>>>>>>> kā īsti ir dabā. Tie ceļi pa stigām mēdz iet līkločiem
>>>>>>> (kas velo varētu būt svarīgi) un tur vairs neatmaksāsies
>>>>>>> graizīt līnijas, lai tik kāds posms nepārklātos. Bet jā,
>>>>>>> dalēji piekrītu, daļēji nē, jābrauc uz mežu padomāt. :D
>>>>>>>
>>>>>>>
>>>>>>> 2013/12/13 Rich <richlv at nakts.net <mailto:richlv at nakts.net>>
>>>>>>>
>>>>>>> On 12/13/2013 11:23 PM, Jānis Ročāns wrote:
>>>>>>> > Braukādams pa mežiem un savulaik arī orientējoties
>>>>>>> zinu, kādas tās
>>>>>>> > stigas mēdz būt. Reizēm kā kārtīgs meža ceļš,
>>>>>>> reizēm nojaušama līnija.
>>>>>>> > Vispār priekšlikums šīs divas lietas nejaukt kopā,
>>>>>>> katru zīmēt kā savu
>>>>>>> > līniju, lai gan pārklājas. Ir vietas, kur ceļš
>>>>>>> noiet no stigas nost, lai
>>>>>>> > apbrauktu kādu bedri vai nogrieztu stūri. Bet
>>>>>>> stigas ir tiešām iedomātas
>>>>>>>
>>>>>>> dupliceetas liinijas gan netaisaam. ja celjsh
>>>>>>> novirzaas no cutline,
>>>>>>> daraam ~ shaadi :
>>>>>>>
>>>>>>> http://www.nakts.net/stuff/ind/osm/cutline_track.png
>>>>>>>
>>>>>>> shajaa piemeeraa visi horizontaalie posmi ir
>>>>>>> man_made=cutline. visi
>>>>>>> zaljie posmi ir highway=track :)
>>>>>>>
>>>>>>> > taisnas līnijas, kas arī atzīmētas dabā.
>>>>>>> ...
>>>>>>> --
>>>>>>> Rich
>>>>>>>
>>>>>>>
>>>>>>>
>>>>>>>
>>>>>>> --
>>>>>>> Jānis
>>>>>>
>>>>>> _______________________________________________
>>>>>> Talk-lv mailing list
>>>>>> Talk-lv at openstreetmap.org <mailto:Talk-lv at openstreetmap.org>
>>>>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>>>>>
>>>>>
>>>>> This body part will be downloaded on demand.
>>>>
>>>> _______________________________________________
>>>> Talk-lv mailing list
>>>> Talk-lv at openstreetmap.org <mailto:Talk-lv at openstreetmap.org>
>>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-lv mailing list
>>> Talk-lv at openstreetmap.org <mailto:Talk-lv at openstreetmap.org>
>>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-lv mailing list
>> Talk-lv at openstreetmap.org <mailto:Talk-lv at openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>
>
> _______________________________________________
> Talk-lv mailing list
> Talk-lv at openstreetmap.org <mailto:Talk-lv at openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-lv mailing list
> Talk-lv at openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lv
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-lv/attachments/20131215/072bcf50/attachment-0001.html>
More information about the Talk-lv
mailing list