[OSM-talk-nl] dubbele namen N-wegen, schaalafhankelijke labels, gemeentemedewerking
Floris Looijesteijn
osm at floris.nu
Sun Jul 1 20:32:52 UTC 2007
----- Original Message -----
From: "Stefan de Konink" <skinkie at xs4all.nl>
To: <richard at duif.net>; "OpenStreetMap NL discussion list"
<talk-nl at openstreetmap.org>
Sent: Sunday, July 01, 2007 9:47 PM
Subject: Re: [OSM-talk-nl] dubbele namen N-wegen, schaalafhankelijke labels,
gemeentemedewerking
> -----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
> Hash: SHA512
>
> Hoi Richard,
>
> Richard Duivenvoorde schreef:
>> - N-weg-namen zie je graag aangegeven op de kaart, maar verschillende
>> delen van die wegen hebben ook verschillende namen (als voorbeeld: N206
>> loopt van Zandvoort via Vogelenzang, Noordwijkerhout enz ezn naar ...
>> Leiden geloof ik. Ik kan echter maar een keer de 'name'-eigenschap
>> opgeven. Heb op kleinere stukken toen maar 'N123, Kaasweg' oid als name
>> gegeven, maar bij die N206 zou ik dan de (nu al redelijk) (door iemand
>> anders) ingetekende N206 moeten gaan opdelen en ????
>> Hoe doen de ervaren mappers dat, en staan hier ergens richtlijnen voor?
>
> ref en nat_ref zie de wiki
nee dat bedoelt richard volgens mij niet, de N206 (die ik gister helemaal
afgereden heb omdat ik dacht dat ie er nog niet instond :) heeft behalve
N206 ook gewoon straatnamen.
De N206 gaat in ref en de straatnaam in name, je moet heb dan inderdaad
opsplitsen waar ie overgaat in een andere naam.
>
>> - plaats en wijklabels. Op verschillende kaarten (www.openstreetmap.org
>> en www.informationfreeway.org) lijken verschillende plaatslabels te
>> staan. Het plaatsen van bijvoorbeeld wijk-namen lijkt me best zinnig.
>> Maar hoe doe je dat?
>> En: kun je zoiets dus ook 'schaalafhankelijk' maken (ws is het zo dat je
>> net als highway-types ook labeltypes hebt oid?
>> Zijn hier ergens richtlijntjes voor te vinden
>
> Ik vraag me af hoe 'zinnig' het is zeker als het geen area is. Leuk is
> het wel :)
Pas vanaf een bepaald zoom niveau laat ie de wijknamen zien. Je kunt
dit gewoon op de map features pagina vinden:
http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Nl:Map_Features#Name
Je doet voor de stad bijvoorbeeld place=town, name=Amsterdam
en op de wijken place=suburb, name=Indische buurt
>
>> - ad Zoran: wat is de status van het misschien aanleveren van de
>> hoofdwegen van NL door een bedrijf X?
>
> Zoran was toch op vakantie :P
>
Precies, ik denk overigens dat het misgelopen is anders hadden we
wel meer gehoord.
groet,
floris
>
>
> Stefan
> -----BEGIN PGP SIGNATURE-----
> Version: GnuPG v2.0.4 (GNU/Linux)
> Comment: Using GnuPG with Mozilla - http://enigmail.mozdev.org
>
> iD8DBQFGiATIYH1+F2Rqwn0RCv5iAJ4n7BzBnwAZfn4sG7NAAIDY1itHswCeLrZ9
> An92ZjVhyMF9nu+bRubOxuI=
> =1R6f
> -----END PGP SIGNATURE-----
>
> _______________________________________________
> Talk-nl mailing list
> Talk-nl at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl
More information about the Talk-nl
mailing list