[OSM-talk-nl] Dinkel buiten zijn Oevers ?
Maarten Deen
mdeen at xs4all.nl
Mon Sep 24 21:55:12 UTC 2007
Bert Muijtstege wrote:
> De dinkel is een beetje buiten zijn oevers getreden.
> Hoe dit op te lossen ?
> In de rivier zitten een aantal eilandjes, dit is met tag natural= water
> een probleem, bij het selecteren (dit geeft driehoekjes)
> loopt het water buiten de oevers, zou je ook bijvoorbeeld de eilandjes
> een layer=1 kunnen geven ?
> Graag wat advies van iemand welke al langer aan het editten is, ik ben
> in de buurt van de grans aan het editen en loop tegen dit probleem aan.
Ik ben hetzelfde in de Waal en de Maas tegen gekomen.
De situatie was hier als volgt: alle segmenten waren in één way gezet.
Dus ook al liep de way niet door, de segmenten van de eilanden behoorden
tot dezelfde way als de rest van de rivier.
De way van het eiland moet je eerst afsplitsen, dus een node van het
eiland selecteren en dan "split way" doen.
Daarna heb de eilanden met natural=land en layer=1 getagt. Even
controleren dat de segmenten tegen de klok in lopen (water moet rechts
van het segment zijn).
De Dinkel zelf tag je met natural=water, die wordt dan netjes gevuld en
dan kun je ook fouten in de way ontdekken. Als je er een navigeerbare
rivier van wil maken dan leg je er ruw een way doorheen getagt met
waterway=river of waterway=stream.
place=island zou ik niet gebruiken, dat is meer voor bewoonde eilanden,
zoals onze waddeneilanden.
Zie ook:
http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Map_Features#Waterway
http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Map_Features#Natural
Succes. En als je wat gedaan hebt, laat het gerust even weten als je wil
dat iemand het even controleert.
Maarten
More information about the Talk-nl
mailing list