[OSM-talk-nl] nl tileserver in RD ?
Richard Duivenvoorde
rdmailings at duif.net
Thu Jan 24 20:40:55 UTC 2008
Martijn van Oosterhout wrote:
Ok, dan voor je antwoord!
> Is het stelsel 28992? Als het goed is zou dat:
> +proj=sterea +lat_0=52.15616055555555 +lon_0=5.38763888888889
> +k=0.999908 +x_0=155000 +y_0=463000 +ellps=bessel
> +towgs84=565.237,50.0087,465.658,-0.406857,0.350733,-1.87035,4.0812
> +units=m +no_defs
> moeten zijn.
Yep, dat is de juiste voor epsg:28992.
De cleu is vooral dat je de proj-lib die onder mapserver en postgis ligt
(en naar ik aanneem ook onder mapnik?) moet vertellen dat hij van
epgs:900913 (lees google) uit moet gaan. En juist deze laatste is niet
een 'normale gangbare' projectie. Hij stond(staat?) ook niet in de
normale epsg code lijst. Je moet dan in je epsg lijst van proj de
volgende regel toevoegen:
# Google Mercator projection
# Used in combination with GoogleMercator layer type in OpenLayers
<900913> +proj=merc +a=6378137 +b=6378137 +lat_ts=0.0 +lon_0=0.0
+x_0=0.0 +y_0=0 +k=1.0 +units=m +nadgrids=@null +no_defs <>
op dat moment kunnen de programma's die proj gebruiken voor herprojectie
gebruik maken van 900913 brondata.
> Een kaart maken in die projectie is niet zo moeilijk, ziet het er erg
> anders uit?
Nee, ziet er niet HEEL anders uit, maar wel zo anders dat je een andere
kaartlaag (bijvoorbeeld alle lantaarnpalen van nederland in 28992) niet
over die van 900913 kan leggen. Daarnaast moet je dan dus de posities
van die lantaarnpalen ook allemaal omrekenen.
En de coordinaten zijn dus heel verschillend, zodat je bijvoorbeeld niet
dezelfde Openlayers applicatie kan gebruiken waar je normaal je puntjes
mee in de kaart klikt (en rd coordinaten oplepelt).
Ter lering ende vermaeck: het Rijksdriehoek Stelsel (
http://nl.wikipedia.org/wiki/Rijksdriehoekstelsel )
het westen is ongeveer 0 (meter) en het oosten van nederland 300000
(meter). Het zuiden begint (ongeveer) rond 300000 (meter) en eindigt in
het noorden iets boven de 600000 (meter). De extent van nederland is dus
ongeveer: oost,zuid,west,noord: 0,300000,300000,600000. Nederland past
dus bijna in een blokje van 300 bij 300 kilometer ;-)
Het nulpunt ligt dan ergens in een bosje bij parijs (toch anne? :-) )
Op dit moment is dus alles wel heen en weer te rekenen, maar het is in
de praktijk eenvoudiger om bij een systeem te blijven. En nu wil het
geval dat nederland en zijn overheden bijna alles in RD doen. En
kleinere overheden hebben dan bijvoorbeeld hun data (losse stoeptegels)
in een databaseje staan met RD coordinaten, en voor hen is het dan wel
zo handig om een leuke (lees OSM) ondergrond te hebben zonder die
coordinaten om te moeten rekenen. Of (persoonlijke mening) je data aan
te gaan passen aan een (commerciele) kaartondergrond leverancier.
Groet
Richard Duivenvoorde
More information about the Talk-nl
mailing list