[OSM-talk-nl] Wandelroutes op tile.openstreetmap.nl
Ben Laenen
benlaenen at gmail.com
Wed Apr 15 10:36:15 UTC 2009
On Tuesday 14 April 2009, Ldp wrote:
> Ben Laenen wrote:
> > wel, ik was alleszins niet degene die het upstream heeft gebracht.
> > Ik heb de code naar een paar mensen gestuurd, maar weet niet wie de
> > schuldige is. Niet dat ik het erg vind hoor, maar 'k had het liever
> > wat opgekuist eerst :-)
>
> Als opencyclemap.org dit stuk niet gebruikt, kunnen we dan wellicht
> iets beters maken, en er een zaak van maken binnen de
> OSM-gemeenschap? Of het huidige blijven ondersteunen, maar ook nieuwe
> functionaliteit toevoegen.
>
> > De opencyclemap werkt anders, die gebruikt een paar extra sql
> > queries onafhankelijk van osm2psql die na het invoeren uitgevoerd
> > worden.
>
> Inside info, of is dit ook ergens gedocumenteerd?
>
> Zo heb ik me bijvoorbeeld afgevraagd waar hij zijn oneway-informatie
> vandaan haalt.
't Werkt anders, maar de details (de exacte sql query) ken ik niet. 't
Komt erop neer dat bij de opencyclemap voor alle way members van een
route relatie ofwel een nieuwe kopie maakt van de way met tags van de
relatie, ofwel extra tags zet op die way (ik denk het eerste, anders
botsing van tags bij meerdere routes op een way). Dus weet hij ook op
elk stukje in welke richting de query gaat.
Hoe het in osm2psql gebeurd is dat het de route bekijkt en opdeelt in zo
groot mogelijke stukken. Een lusroute wordt dan vertaald in één
gesloten way bijvoorbeeld.
De reden waarom men voor het tweede zou kiezen is dat voor transparante
routerendering mapnik aangepast moet worden (anders heb je op elk
kruispunt van ways een extra donkere "blob"). De opencyclemap had zijn
eigen versie van mapnik, en ik weet niet of dat feature ooit upstream
is gegaan. Hoe dan ook is dat wel iets dat best opgelost wordt want met
de osm2psql-methode heb je ook die blobs, zij het dan wel op de
kruispunten van routes enkel, of waar meerdere routes samenlopen.
Maar een groter probleem met optie 1 leek me dat je misschien de naam
wil renderen langsheen de route, en daar sta je voor een probleem die
de osm2psql niet heeft: de stukjes way zijn uitgezoomd vaak veel te
kort om de volledige naam te zetten (mapnik kan niet de aparte stukjes
way aan elkaar plakken en zien dat ze dezelfde naam hebben en ze dan
maar samennemen om de naam te renderen. Met de osm2psql-methode is de
route één way, dus meestal plaats genoeg om de naam te renderen.
Beide hebben dus een voordeel, en ik denk dat de oplossing als een
combinatie van de twee moet gezien worden. Extra sql-query op het eind
heeft als voordeel dat je de forward/backward roles kan interpreteren,
of renderings kan maken waarbij onverharde paden een ander kleurtje
krijgen dan verharde paden. De osm2psql-methode is dan nuttig om de
algemene informatie te tonen, als daar zijn referentienummers, en
routenamen.
Hoe dan ook moet eerst eens gezocht worden naar de mapnik-aanpassingen
voor transparante lijnen.
Ben
More information about the Talk-nl
mailing list