[OSM-talk-nl] OSM in RD tiles
Gertjan Idema
g.idema at zonnet.nl
Sat Mar 2 21:24:06 UTC 2013
Ik heb de indruk dat gdal zelf ook coordinatensystemen bij houdt.
Op mijn systeem vind ik ze op 3 plaatsen:
/usr/share/gdal/1.8
/usr/share/gdal/1.9
/usr/share/gdal16
Geen idee of daar wat mee gedaan wordt.
Wel vond ik een handig commando:
gdalsrsinfo epsg:28992
Bij mij geeft dit:
PROJ.4 : '+proj=sterea +lat_0=52.15616055555555 +lon_0=5.38763888888889
+k=0.9999079 +x_0=155000 +y_0=463000 +ellps=bessel
+towgs84=565.417,50.3319,465.552,-0.398957,0.343988,-1.8774,4.0725
+units=m +no_defs '
OGC WKT :
PROJCS["Amersfoort / RD New",
GEOGCS["Amersfoort",
DATUM["Amersfoort",
SPHEROID["Bessel 1841",6377397.155,299.1528128,
AUTHORITY["EPSG","7004"]],
TOWGS84[565.417,50.3319,465.552,-0.398957,0.343988,-1.8774,4.0725],
AUTHORITY["EPSG","6289"]],
PRIMEM["Greenwich",0,
AUTHORITY["EPSG","8901"]],
UNIT["degree",0.0174532925199433,
AUTHORITY["EPSG","9122"]],
AUTHORITY["EPSG","4289"]],
PROJECTION["Oblique_Stereographic"],
PARAMETER["latitude_of_origin",52.15616055555555],
PARAMETER["central_meridian",5.38763888888889],
PARAMETER["scale_factor",0.9999079],
PARAMETER["false_easting",155000],
PARAMETER["false_northing",463000],
UNIT["metre",1,
AUTHORITY["EPSG","9001"]],
AXIS["X",EAST],
AXIS["Y",NORTH],
AUTHORITY["EPSG","28992"]]
Gertjan
On Sat, 2013-03-02 at 22:02 +0100, Peter Peterse wrote:
> Hallo,
>
> het is een proj 4.7.1 zelf gebouwd. Een andere versie staat er niet op.
> Zoals te zien in mijn eerdere mail bevat deze wel de optie +towgs84=
>
> locate epsg vond enkel dit bestand dat relevant was voor dit issue.
>
> Groeten,
> Peter
>
>
> Op 2-3-2013 21:47, Cartinus schreef:
> > Hallo,
> >
> > Staat er niet ook nog een bestand /usr/share/proj/epsg op je computer?
> > Dat is waar dacht ik de meeste linux distributies het laten. De
> > standaard packages bevatten meestal versie 4.7.0 (of ouder) van proj en
> > daarin miste de +towgs84 parameter.
> >
> > m.v.g.,
> > Martijn
> >
> > On 03/02/2013 09:31 PM, Peter Peterse wrote:
> >> Hallo Gertjan,
> >>
> >> bedankt voor het antwoord. Het werkt. Zie resultaat
> >> <http://osm.peterse-uithuizen.com/~peter/2deMaasvlakte_in_RD_2.png>
> >> Echter begrijp ik het niet. In het bestand /usr/local/share/proj/epsg
> >> van proj zie ik:
> >> <28992> +proj=sterea +lat_0=52.15616055555555 +lon_0=5.38763888888889
> >> +k=0.999908 +x_0=155000 +y_0=463000 +ellps=bessel +units=m
> >> +towgs84=565.2369,50.0087,465.658,-0.406857330322398,0.350732676542563,-1.8703473836068,4.0812
> >> +no_defs no_defs
> >> Deze bevat gelijke waarden als jij in het forum noemt.
> >> Een andere schuldige kan ik zo niet vinden.
> >>
> >> Nogmaals bedankt,
> >> Peter
> >>
> >>
> >> Op 2-3-2013 12:52, Gertjan Idema schreef:
> >>> Hallo Peter,
> >>>
> >>> Het lijkt er op de projectie parameters voor RD niet compleet zijn.
> >>> Dat geeft een afwijking van zo'n 100m naar het zuid-zuidwesten. In het
> >>> volgende forum artikel onder #7 vind je een mogelijke work-around:
> >>> forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=12204
> >>>
> >>> Laat even weten of het werkt.
> >>>
> >>> Groeten, Gertjan
> >>>
> >>> On Fri, 2013-03-01 at 16:45 +0100, Peter Peterse wrote:
> >>>> Hallo allemaal,
> >>>>
> >>>> ik probeer de 2de maasvlakte in RD tiles weer te geven. Echter zie ik een
> >>>> verschil t.o.v. de officiele site:
> >>>> <http://www.openstreetmap.org/?lat=51.9777&lon=4.001&zoom=14&layers=M>
> >>>>
> >>>> Een screenshot van mijn lokale server is te vinden op:
> >>>> <http://osm.peterse-uithuizen.com/~peter/2deMaasvlakte_in_RD.png <http://osm.peterse-uithuizen.com/%7Epeter/2deMaasvlakte_in_RD.png>>
> >>>>
> >>>> Tussen de weg en het strand bevind zich bij mij water. Ik heb de
> >>>> world_boundaries bijgewerkt en geherprojecteerd met de commando's:
> >>>>
> >>>> extent="225743.58199723 6343505.39917919 816703.80429861 7125169.31386459"
> >>>> ogr2ogr -f "ESRI Shapefile" -s_srs EPSG:900913 -t_srs EPSG:${srs} \
> >>>> -spat ${extent} builtup_area_28992.shp builtup_area.shp
> >>>> ogr2ogr -f "ESRI Shapefile" -s_srs EPSG:900913 -t_srs EPSG:${srs} \
> >>>> -spat ${extent} processed_p_28992.shp processed_p.shp
> >>>> ogr2ogr -f "ESRI Shapefile" -s_srs EPSG:900913 -t_srs EPSG:${srs} \
> >>>> -spat ${extent} shoreline_300_28992.shp shoreline_300.shp
> >>>>
> >>>> Heeft iemand een idee wat er mis kan zijn?
> >>>>
> >>>> Alvast bedankt,
> >>>> Peter
> >>>>
> >>>>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-nl mailing list
> Talk-nl at openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-nl/attachments/20130302/8667aa86/attachment.htm>
More information about the Talk-nl
mailing list