[OpenStreetMap Serbia] Administrativni nivoi
Miloš Komarčević
kmilos at gmail.com
Sat Jul 23 17:19:34 BST 2011
Hvala na obaveštenju, portal mi izgleda solidno i krajnje korisno.
2011/7/4 Miroslav Novta <miroslav.novta at gmail.com>:
> Ja sam prosao kroz sajt i nisam uspeo da pronadjem informacije o tome pod
> kojom su licencom ti podaci niti kako moze da se dodje do ortofoto i
> ostalih podataka.
Koliko sam uspeo da vidim, podaci za administrativne granice dolaze iz
RGZ-a. Npr., ako kliknete na 'Upravni okruzi' na levoj strani (ne
štikliranjem kućice, nego baš na reči), sa desne strane dobijete:
Датум: 15.11.2009
Ауторско право: Republički geodetski zavod
Публиковао: Republički geodetski zavod
Формат: PostGIS database
Ja nažalost nemam vremena da stupam u kontakt sa njima, ali trebalo bi
da su ti podaci javno dostupni.
Čisto iz znatiželje i zabave sam probao sledeći pristup, može nekome
da posluži i za druge stvari:
- Preuzeo PDF mapu sa Vikipedije koja je pod GNU OJL-om [1]
- Uvezao mapu u Inkscape i sačuvao pojedinačne granice kao SVG
- Uvezao SVG u JOSM preko dostupnog dodatka [2]
- Malo se igrao sa rotacijom u Inkscapeu i razmerom u JOSM-u
Rezultat za Beograd možete videti ovde:
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1677007
Podudaranje sa postojećom granicom Vojvodine je bilo sasvim solidno,
tako da verujem da je greška negde u redu veličine 100m. Ne znam da li
je to zadovoljavajuće, ali čisto sumnjam da su i postojeće granice baš
katastarski precizne.
Pozdrav,
M
[1] http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%A0%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B5_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5
[2] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/ImportVec
More information about the Talk-rs
mailing list