[Talk-cz] les neni les Re: UHUL WFS import
Pavel Machek
pavel na ucw.cz
Neděle Prosinec 9 21:16:50 UTC 2007
Ahoj!
> > Rozdil mezi "vzrostly listnaty les" a "vzrostly jehlicnaty les" je o
> > poznani mensi. Orientacky mapy mezi ne presto kresli oddeleni --
> > "rozhrani porostu" -- a i podle toho se da v nouzi jit.
> > Pavel
> > (jehoz josm se pri nacteni tri lesovych dlazdic
> > lehce zadychaval, ale lehke zadychavani povazuje
> > za lepsi nez chybejici data.)
>
> *** to sice mas pravdu, ale:
> 1) mapa pro orientak je specialka, navic v CR je uzemi kde se muze behat
> podle orientackych map mnohokrat premerene. OSM neni specialka. Pro
> tento ucel by mel zustat zachovan grabnuty dataset z WFS v nejakem
> standardu napr. GML. Mohlo by se s originalem zachazet jako se
> SRTM...
Aspon pro nektere lesy bych chtel plna data .. snazim se je mapovat
podobne podrobne jako jsou orientacke mapy. A myslim ze je
nejjednodussi importovat lesy uplne: ty data stejne nejsou hustssi nez
treba centrum Prahy... a aspon tady to beha celkem pouzitelne (a to je
to v jave).
> Taky holt neni v OSM a jak vypovida o mapovanych skutecnostech!
(Jak se da pouzivat neco jako SRTM pro osm? Kdybych vyskovy data umel
importovat, tak bych se za to dost primlouval ;-).
Pavel
--
(english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek
(cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html
Další informace o konferenci talk-cz