[Talk-cz] Overovani dat, import UIR-ADR
Jachym Cepicky
jachym.cepicky na gmail.com
Pondělí Červen 11 19:37:36 UTC 2007
Ani to moc nebolelo (viz screenshoty).
Landsat global mosaic funguje "out of the box", letecke snimky z UHUL
jsem musel trošku popostrčit, ale fungují skvěle.
Cenia zatím nezlomena, ale nic nenasvědčuje tomu, že to by to nemělo
chodit.
Jak na to? (postup pro linux)
1) Stáhnout a nainstalovat wmsplugin
mkdir ~/.josm/plugins
wget -O ~/.josm/plugins/wmspluin.jar
http://chippy2005.googlepages.com/wmsplugin.jar
2) Přidat do konfiguráku (.josm/preferences) následující řádky:
wmsplugin.url.3.name=Uhul
wmsplugin.url.3.url=http://212.158.143.149/cgi-bin/oprl?service=WMS&request=GetMap&layers=ortofoto&styles=&srs=EPSG:4326&format=image/jpeg&version=1.1.1
3) nastartovat
4) používat
pro seznam vrstev z UHULu se podívejte buď na
http://mapserver.uhul.cz/mapserv/php/mapserv3.php?project=oprl2005&&layers=%20PLO nebo lépe do http://212.158.143.149/cgi-bin/oprl?service=WMS&request=GetCapabilities
Jachym
Tomáš Tichý =TT= píše v Po 11. 06. 2007 v 08:07 +0200:
> Existuje WMS plugin do JOSM, viz
> http://josm.eigenheimstrasse.de/wiki/Plugins
> Pokud se vám tam podaří dostat české zdroje, dejte prosím vědět,
> myslím že by to byl pro všechny velký přínos.
>
> =TT=
>
> On 6/11/07, Jachym Cepicky <jachym.cepicky na gmail.com> wrote:
> hanoj píše v Po 11. 06. 2007 v 01:21 +0200:
>
> > Mame stroje s presnosti v idealnim pripade <4m, ortofotomapu
> v idelanim
> > pripade 1-?m (Geodis miva okolo 1m, CUZK az 5m, Geodis na
> mapy.seznam.cz
> > klidne i 10m). Postihnout 7m silnici v ose neni takovy
> problem, podminky
> > pro to jsou. Tak jich vyuzivejme!
>
> Rád bych si nechal poradit. Jak vyuzit podobne datove podklady
> u
> stavajicich editacnich formatu?
>
> Jenom bych rad doplnil, ze Geodis v soucasnosti snimkuje s
> rozlisenim v
> radu centimetru. Dalsi zajimavy zdroj muze byt Cenia [1] nebo
> na priklad
> mapovy server Ustavu pro hospodarskou upravu lesa, kde jsou
> cernobila
> orthofota v 0.5 m. Oba servery poskytují data přes WMS.
> Existuje nějaký
> editor OSM, který by uměl data z WMS číst?
>
> Jachym
>
> [1] http://geoportal.cenia.cz/mapmaker/cenia/portal/
> [2]
> http://mapserver.uhul.cz/mapserv/php/mapserv3.php?project=oprl2005&&layers=%20PLO
>
>
> --
> Jachym Cepicky
> e-mail: jachym.cepicky na gmail.com
> URL: http://les-ejk.cz
> GPG: http://www.les-ejk.cz/pgp/jachym_cepicky-gpg.pub
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
--
Jachym Cepicky
e-mail: jachym.cepicky na gmail.com
URL: http://les-ejk.cz
GPG: http://www.les-ejk.cz/pgp/jachym_cepicky-gpg.pub
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 189 bytes
Desc: Toto je digitálně podepsaná část zprávy
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20070611/4c199f20/attachment.sig>
Další informace o konferenci talk-cz