[Talk-cz] Overovani dat, import UIR-ADR
Jachym Cepicky
jachym.cepicky na gmail.com
Pondělí Červen 11 19:49:13 UTC 2007
Pardon,
http://les-ejk.cz/tmp/josm-wms-01.png (divoka sarka - praha)
http://les-ejk.cz/tmp/josm-wms-02.png (podbaba - praha)
Jachym
Jachym Cepicky píše v Po 11. 06. 2007 v 21:37 +0200:
> Ani to moc nebolelo (viz screenshoty).
>
> Landsat global mosaic funguje "out of the box", letecke snimky z UHUL
> jsem musel trošku popostrčit, ale fungují skvěle.
>
> Cenia zatím nezlomena, ale nic nenasvědčuje tomu, že to by to nemělo
> chodit.
>
> Jak na to? (postup pro linux)
>
> 1) Stáhnout a nainstalovat wmsplugin
> mkdir ~/.josm/plugins
> wget -O ~/.josm/plugins/wmspluin.jar
> http://chippy2005.googlepages.com/wmsplugin.jar
>
> 2) Přidat do konfiguráku (.josm/preferences) následující řádky:
>
> wmsplugin.url.3.name=Uhul
> wmsplugin.url.3.url=http://212.158.143.149/cgi-bin/oprl?service=WMS&request=GetMap&layers=ortofoto&styles=&srs=EPSG:4326&format=image/jpeg&version=1.1.1
>
> 3) nastartovat
> 4) používat
>
> pro seznam vrstev z UHULu se podívejte buď na
> http://mapserver.uhul.cz/mapserv/php/mapserv3.php?project=oprl2005&&layers=%20PLO nebo lépe do http://212.158.143.149/cgi-bin/oprl?service=WMS&request=GetCapabilities
>
> Jachym
>
> Tomáš Tichý =TT= píše v Po 11. 06. 2007 v 08:07 +0200:
> > Existuje WMS plugin do JOSM, viz
> > http://josm.eigenheimstrasse.de/wiki/Plugins
> > Pokud se vám tam podaří dostat české zdroje, dejte prosím vědět,
> > myslím že by to byl pro všechny velký přínos.
> >
> > =TT=
> >
> > On 6/11/07, Jachym Cepicky <jachym.cepicky na gmail.com> wrote:
> > hanoj píše v Po 11. 06. 2007 v 01:21 +0200:
> >
> > > Mame stroje s presnosti v idealnim pripade <4m, ortofotomapu
> > v idelanim
> > > pripade 1-?m (Geodis miva okolo 1m, CUZK az 5m, Geodis na
> > mapy.seznam.cz
> > > klidne i 10m). Postihnout 7m silnici v ose neni takovy
> > problem, podminky
> > > pro to jsou. Tak jich vyuzivejme!
> >
> > Rád bych si nechal poradit. Jak vyuzit podobne datove podklady
> > u
> > stavajicich editacnich formatu?
> >
> > Jenom bych rad doplnil, ze Geodis v soucasnosti snimkuje s
> > rozlisenim v
> > radu centimetru. Dalsi zajimavy zdroj muze byt Cenia [1] nebo
> > na priklad
> > mapovy server Ustavu pro hospodarskou upravu lesa, kde jsou
> > cernobila
> > orthofota v 0.5 m. Oba servery poskytují data přes WMS.
> > Existuje nějaký
> > editor OSM, který by uměl data z WMS číst?
> >
> > Jachym
> >
> > [1] http://geoportal.cenia.cz/mapmaker/cenia/portal/
> > [2]
> > http://mapserver.uhul.cz/mapserv/php/mapserv3.php?project=oprl2005&&layers=%20PLO
> >
> >
> > --
> > Jachym Cepicky
> > e-mail: jachym.cepicky na gmail.com
> > URL: http://les-ejk.cz
> > GPG: http://www.les-ejk.cz/pgp/jachym_cepicky-gpg.pub
> >
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > Talk-cz na openstreetmap.org
> > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
> >
> >
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > Talk-cz na openstreetmap.org
> > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
--
Jachym Cepicky
e-mail: jachym.cepicky na gmail.com
URL: http://les-ejk.cz
GPG: http://www.les-ejk.cz/pgp/jachym_cepicky-gpg.pub
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 189 bytes
Desc: Toto je digitálně podepsaná část zprávy
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20070611/1520b853/attachment.sig>
Další informace o konferenci talk-cz