[Talk-cz] Intro a par otazek
Petr Nejedly
Petr.Nejedly na Sun.COM
Pondělí Říjen 29 20:58:53 UTC 2007
hanoj wrote:
> *** ja kdyz delam mapy obci (i mimo OSM), tak ulice, kde se bydli a jsou
> v obci delam jako residential (Dneska je ma starosta rozkopana, zitra je
> prolije penetrakem, popozitri zpevni. A zase rozkope.). Track jsou
> nezpevnene polni lesni, cesty, ktere lze vice ci mene projet nejakym
> vozidlem. Ve finale je to ale asi drobnost.
OK, cesty jsem predelal.
>>*) Obcas projedu neco, co je naimportovano z HELP SERVICE . Opetovny
>>import se asi nepredpoklada, takze s tim muzu hybat (pokud mam
>>detailnejsi/presnejsi data)? A kdyz uz treba usek komplet predelam,
>>muzu smazat zdroj? A s tim souvisi:
>
> *** stavajicich Dalnic a 1/2 trid ne. On ten import nema zmeny cca za
> posledni 4 roky v cislovani silnic, chybi mnoho prelozek, je
> generalizovany... spousta jinych much. Ale ma plne pokryti, to je jeho
> vyhoda a hlavni prinos.
Ehm, nerozumim odpovedi. Dal pises: "cokoliv nahradis lepsimy daty maz,
nebo upravuj.",ale tady "stavajicich Dalnic a 1/2 trid ne."
Mam je tedy upravit podle lepsich dat, i mazat zdroj (na danem useku)?
>
>>*) Jak presne/detailne je rozumne mapovat? Pokud je nekde rovny usek,
>>udelam ho dlouhy, ale kdyz se cesta vlni (a to se ty treti tridy
>>rady), lamu to i po 15m. Je to pak sice hezci a presnejsi, ale vic
>>dat...
>
> *** myslim ze neni problem mapovat, tak jak to nejlepe jde. Ja to tak
> delam: Pouzivam standard, ze by osa komunikace OSM nemela byt ven z
> fyzickeho telesa silnice (nebo dvou protismerne projetych tracku - s mou
> GPS SIRF III to tak jde, jen v zastavene casti overuji UHUL:ortofoto.).
> Pokud by bylo potreba data zmensit, lze je jednoduse algoritmy
> generalizovat. Obdobne delam i zeleznice, vetsinou podle ortofota.
OK, to jsem si myslel.
>
>
>>*) A jeste jedna souvisejici: po importu nachazim nejake duplicity
>>(ta sama silnice, oklikana drive, casto hodne nahrubo treba podle
>>fotomapy) Mazat bez milosti?
>
> *** cokoliv nahradis lepsimy daty maz, nebo upravuj. K tomu
> pridavej/ubirej tag source, z ceho jsi vychazel, at napriste nekdo jiny
> vi co ma pred sebou. Ja vetsinou importovany data z HELP SERVISE rovnou
> mazu a vytvarim novou logiku prime useky, oblouky. Obvykle dosahnu vyssi
> presnosti s mensim poctem nodu.
>
>
>
>>*) Volne lozene body bez tagu mazat?
>
> *** ano, neprojdou validatorem. stejne jako jednonodove way.
OK.
>
>>*) Kdyz pojmenovavam "fan-out" ulice z vesnic, zakoncuju je (splitem)
>>na hranici obce. Nedavalo by smysl (v kontextu Ceske Republiky)
>>pouzivat node(tag(highway,city_limit))? Pri navigaci to ma vyznam
>>(spousta navigacnich systemu hlasi 50ku) a kdyz nevim jmeno ulice,
>>alespon tam mam znacku, nez to zjistim. Hranice obci si za jizdy
>>zaznamenavam zminenym tlacitkem.
>
> *** Ono to neni hranice obce (ta je dana katastrem), ale hranice
> zastavene casti. Navigaci nepouzivam, nevim... Ale nebylo by to spatne,
> zni to zajimave. Pak by totiz ruzne silnice stejne tridy mely zcela jine
> hodnoty pro rychlostni transportni modely... O necem takovem zatim ale
> ve wiki Mapfeatures#Restriction neni zminka... nemylim-li se.
Ve wiki jsem uz hledal a nenasel, proto ten dotaz. Ono to u nas dava smysl
asi vic, nez v mnoha jinych zemich. Sice neznam cizi legislativu, ale napr.
v USA city limit znaci, ale nic moc neznamena, zatimco v Nemecku, co se tak
matne vzpominam, pokud clovek nejede po dalnici, tak koncem obce hned zacina
obec nova, tak to taky asi nema takovy vyznam....
Zatim jsem tam tech svych par city_limit tagu nechal, najit a smazat se daji..
--
Petr "Nenik" Nejedly, NetBeans/Sun Microsystems, http://www.netbeans.org
355/113 -- Not the famous irrational number PI, but an incredible simulation!
Další informace o konferenci talk-cz