[Talk-cz] Lokalizace JOSM
Kubajz
kubajz na kbx.cz
Středa Duben 23 10:28:16 UTC 2008
Ahoj,
alespon ja to pouzivam takto:
residential - vylozene ulice, kam se zajizdi vicemene pouze v pripade,
ze tam nekdo bydli nebo neni jina cesta a je to v zastavbe. Bezne se
tudy nejezdi a neni tudy vedena ani tranzitni doprava ani
autobusove/trolejbusove linky mestske hromadne dopravy.
tertiary - silnice tretich trid kdekoliv a sirsi silnice v mestech, kudy
treba jezdi autobusove linky mestske dopravy a je vhodne tudy vest
dopravu (viz treba
http://www.openstreetmap.org/?lat=50.02176&lon=14.4327&zoom=16&layers=B0FT).
Mely by mit vyssi prioritu nez residential
service - prijezdy k pumpam, otocky autobusu, zasobovaci cesty, kde se
bezne nejezdi nebo nesmi jezdit
unclassified - silnice mimo mesta nespadajici pod klasifikaci RSD (ruzne
obecni a soukrome silnice atp.) .
footpath - pouzivam vsude tam, kde by se treba i dalo jet autem, ale
nesmi se tam - siroke chodniky s napojenim na silnice. Jasne to rika, ze
autem proste ne. Je to IMO lepsi nez napsat unclassified nebo service a
k tomu vyjmenovavat, co tam smi a co ne.
K
Vaclav Stepan napsal(a):
> Ahoj,
>
> ne, video si myslim, ze potreba neni. Vyborne jsou fotky, jak to je v
> MapFeatures.
> Co mi prijde matouci/nejasne:
>
> * Jedna vec na vice mistech (Czechia Editing Standards,
> MapFeatures, Roads_tagging a podobne), pokud možno různě (viz níže)
> * Cyklostezky - jednoznacny doporuceny vztah ncn_ref a podobnych k
> ceskym pomerum (to je asi na diskusi, pokud jsem koukal, moc
> jich zakresleno neni), tohle asi chybi v Czechia Ed. Standards
> * Jednoznacne vysvetleni, idealne fotky u
> http://wiki.openstreetmap.org/index.php/WikiProject_Czechia/roads_tagging
> Tady mam predevsim chaos u ucelovych komunikaci a kolem (rozvedu
> nize).
> * Zrovna rendering, jak tu byl diskutovan, jsem docela hledal, ale
> tohle jsem na wiki nenasel. Bylo by prima to dat shrnute nekam
> na konec beginner intra
>
> Ke znaceni silnic - podle roads_tagging, je "ucelova komunikace" treba
> parkova asfaltka, nebo zpevnena lesni cesta. Takze highway=tertiary
> nebo highway=residential. Jenze residential je znaceno v mape spousty
> normalnich ulic. Takže footway? Jenže footway je pěšina. Co je
> "smíšený provoz"?
> A teď pod tou první tabulkou v road_tagging je druhá, kde se říká
> třeba zase residential=ulice v zástavbě. Ačkoliv o kousek výš je
> residential přiřazeno účelové komunikaci.
> V tomhle mam chaos.
>
> Vasek
>
> 2008/4/23 Kubajz <kubajz na kbx.cz <mailto:kubajz na kbx.cz>>:
>
> Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze je pro toho, kdo uz vi o co
> jde. Pro
> zacatecnika je to pomerne obtizne se v tom orientovat. Sam jsem v tom
> tapal pomerne dlouhou dobu, a to se povazuju za cloveka, ktery do
> vetsiny problemu pronikne hodne rychle.
>
> Ovsem napad, jak to zjednodusit museji prinest prave zacatecnici.
>
> Jak by sis predstavoval ten navod/popis Vasku, Bikere? Co vam
> konkretne
> chybi? Pomohlo by treba kratke ukazkove video na youtube nebo tak
> neco?
>
> K
>
> Michal Kovar napsal(a):
> > Vzdyt je to na wiki pomerne slusne popsana, leckdy i s obrazkama
> >
> > On Wed, 23 Apr 2008 10:44:40 +0200, Vaclav Stepan
> > <vaclav.stepan na gmail.com <mailto:vaclav.stepan na gmail.com>> wrote:
> >
> >
> >> Myslim, ze by pro zacatek pomohlo presne urceni (v cestine), co
> se jak
> >> taguje
> >> kterym tagem v anglictine. Z toho, co jsem prochazel archivy
> diskuse a
> >> co je
> >> na
> >> wiki mi prijde, ze v tom jsou jeste urcite rezervy.
> >>
> >> Vasek
> >>
> >> 2008/4/23 Jiri Klement <jiri.klement na gmail.com
> <mailto:jiri.klement na gmail.com>>:
> >>
> >>
> >>> Ja myslim ze samotne rozhrani programu v anglictine neni az takovy
> >>> problem. Daleko horsi mi pripadnou anglicke nazvy tagu. Myslim
> ze by
> >>> vice pomohla ceska verze menu Presets, vcetna polozek jako Mistni
> >>> komunikace III. tridy nebo Obytna zona.
> >>>
> >>> On 4/23/08, Petr Schonmann <PSBOX na seznam.cz
> <mailto:PSBOX na seznam.cz>> wrote:
> >>>
> >>>> Ahoj všem.
> >>>> Napadlo me, ze k rozsireni mez verejnost by pomohla
> lokalizace JOSM
> >>>>
> >>> do
> >>> cestiny. Rad se pridam, ale nevim jak nato. Kdysi jsem si
> vymenil par
> >>> emailu
> >>> s vyvojarem, moc jsem nepochopil editaci toho lang balicku.
> >>>
> >>>> Kdyztak piste sve nazory, jestli ma cenu lokalizovat ( dle
> me ma ) a
> >>>>
> >>> kdyztak postnete navodek jak nato :)
> >>>
> >>>> PS: myslim ze se jednalo o *.po soubory
> >>>>
> >>>>
> >>>> ----
> >>>> Mail: psbox [add @] seznam.cz <http://seznam.cz>
> >>>> http://fatbozz.towerofglass.net
> >>>>
> >>>> _______________________________________________
> >>>> Talk-cz mailing list
> >>>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> >>>> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
> >>>>
> >>>>
> >>> _______________________________________________
> >>> Talk-cz mailing list
> >>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> >>> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
> >>>
> >>>
> >
> >
> >
> >
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
>
>
> ------------------------------------------------------------------------
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz