[Talk-cz] Možnost využití dat Povodí Labe
Tomas Kolda
kolda na web2net.cz
Pátek Říjen 24 06:02:20 UTC 2008
Ano to s tim routovanim pravda je. Je to tim, ze graf (vrcholy a hrany)
urcuji way, kde vrchol je pocatecni a koncovy nodeID. To jsou prave ty
krizovatky. Kdyz je spojis do jedne way napr. u Tckove krizovatky tak
pak bude ta treti slepa, protoze nema navaznou way, ktera zacina stenym
nodeID jako ona konci.... Orientace u jednosmerne hrany se urcuje stejne
jako u graficke mapy (oneway). Proto se nesmi spojovat napric krizovatkou.
Slo by to v pripade, ze nekdo kdo dela routovani bude kontrolovat kazdy
nodeID v way a kdyz uvidi, ze je obsazen koncovy z jine cesty tak tam
umele udela krizovatku. To je ale velika nevyhoda, protoze ty nemuzes
implicitne predpokladat krizovatku pro kazdy sdileny nod. Proto se to
dela explicitne tim sekanim.
Jinak sdidelni nazvu pres vsechny cesty by mohlo jit udelat pres
pojmenovanou relaci, ne? Nikdy jsem to nedelal, ale mozna se to tak v
OSM dela...
T
Petr Dlouhý napsal(a):
> On Fri, 24 Oct 2008 07:14:14 +0200, Tomas Kolda <kolda na web2net.cz> wrote:
>
> Automaticky jsem na silnicích nic nespojoval. Používal jsem to při
> vytváření toho grafu (aby se vymazal bod, pokud je ta silnice někde
> uprostřed přerušená).
>
> Ručně jsem ovšem některé silnice spojoval, protože mi to tak připadá lepší
> (možá si ale neuvědomuji nějakou zradu). Silnice pocházející z importu
> jsou toti přerušené v místě neexistující křižovatky, což má za následek,
> že když si toho někdo nevšimne a udělá křižovatku kousek vedle, tak je pak
> to přerušení kousek za křižovatkou. Další výhoda je, že pokud je nutné
> změnit tag, tak to stačí udělat na míň místech, a pokud je nutné mít
> rozdílný tag pro část té waye, tak to bude pravděpodobně stejně nutné
> přerušit.
> Opravdu je to s tím routováním pravda? Vždyť většina silnic není na
> (všech) křižovatkách přerušená.
> Jestli ale má spojování nějakou zásadní nevýhodu, tak s tím přestanu.
>
>
>> Jaka by mela byt vyhoda spojovani? Vzdyt nechceme polygony a cary o
>> rozmerech nekolika kilometru.... U silnic to ma navic za nasledek, ze se
>> pak neda routovat. Co jsi spojoval na silnicich? Nebo to detekuje
>> krizovatku o dvou hranach a vice nespojuje?
>>
>> T
>>
>>
>
>
>
>
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20081024/6f407b28/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz