[Talk-cz] Možnost využití dat Povodí Labe
Martin Kokeš
shr3k na typo3-hosting.com
Pondělí Říjen 27 18:09:30 UTC 2008
Já taky teda nevím, díval jsem se právě na ty rybníčky a někdy mám pocit, že veškerá moje předešlá práce by taky asi chtěla zgeneralizovat, protože moje zákruty silnic jsou až moc objemné... ;o)
Otázkou je, proč nemít přesnou databázi a teprve výstupy z ní třeba pro málo výkonné přístroje generalizovat. Případně opravovat velké shluky bodů ručně. Podle mého názoru v případě břehů řek a břehů vodních nádrží je totiž myslím prioritou mít přesná data. Imaginární linie, jako je střed řeky, už tak přesný potřeba není (s ohledem na to jak se řeka následně renderuje).
MK
_____
From: Petr Dlouhý [mailto:petr.dlouhy na email.cz]
To: talk-cz na openstreetmap.org
Sent: Mon, 27 Oct 2008 18:18:59 +0100
Subject: Re: [Talk-cz] Mo?nost vyu?it? dat Povod? Labe
On Mon, 27 Oct 2008 17:15:09 +0100, Tomas Kolda <kolda na web2net.cz> wrote:
Jo, mě ten výřez přišel v pořádku. Osobně bych tu generalizaci nedělal (až
na těch několik zhlukků cca 10 bodů u případě Sázavy), ale i ty 2 metry
jsou celkem přijatelné (akorát malé nádrže to udělá dost hranaté). Pokud
jsou ty čísla od dibavodu pro každý úsek řeky, tak to asi opravdu nemá
cenu spojovat. Taky jsem úplně nepochopil, jak je to přesně s těmi
velikostmi (kolik přesěn měří jednotlivé varianty, jestli včetně břehů,
nebo bez nich a taky bzip2 podle mých pokusů zkomprimuje hůř, takže kolik
to měří v bz).
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20081027/49ea8b52/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz