[Talk-cz] Duplicitni uzly
jzvc
jzvc na tpfree.fdns.net
Pátek Srpen 28 05:48:34 UTC 2009
MP napsal(a):
> Otazkou je jestli by nestalo na to udelat nejaky poloautomaticky
> skript do JOSM, pripadne rozsirit validator - ten umi spojovat dobre
> duplicitni identicke uzly, neumi ale spojovat duplicitni identicke
> cesty (v Kralupech je skoro kazda cesta 4x nebo 8x)
>
> Pak by slo i v budoucnu opravit podobny prehmat na par kliknuti v JOSM
> (jediny problem je v tom, ze jak je tam moc domu, tak je JOSM v te
> oblasti silene pomaly, zkusil jsem dat opravit validatorem asi 1500
> duplicitnich bodu a JOSM ted uz asi pul hodiny nereaguje - asi tam
> bude nejaky algoritmus se slozitosti O(n^2) nebo horsi, takze by se to
> muselo jeste urychlit aby to bylo pouzitelne na prehmaty takovehleho
> rozsahu)
>
> Martin
>
>
Vcera sem opravoval nejake duplicity (vsechny polygony s adresou jsou
zduplikovany) a kolem 100 uzlu trva JOSM cca 30 - 45 minut (jak kdy).
Takze 1500 musi byt na cely den (predpokladam ze to JOSM neprezije a
vytuhne, coz se mi take nekolikrat stalo). Jinak krom ces se v okoli
Kralup duplikovaly i relace a ty taky nelze likvidovat automatizovane.
IMO je chyba to, ze pri likvidaci se slucuje. Pokud jsou
body/cesty/relace totozne, mela by se ponechat nejstarsi (s nemensim ID)
a zbytek smaznout.
>> > Problém se tedy, předpokládám, týká Kralup nad Vltavou, Odoleny Vody a
>> > všech primitiv (včetně relací), které sem zasahují. Zkusím vše
>> > opravit.
>>
>> *** ja jsem sem tam nasel duplikaci nekterych adresnich bodu v Brne,
>> po poslednich hromadnych upravach.
>>
>> zdravi
>>
>> hanoj
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz