[Talk-cz] Duplicitni uzly
jzvc
jzvc na tpfree.fdns.net
Pátek Srpen 28 19:10:21 UTC 2009
jzvc napsal(a):
> jzvc napsal(a):
>
>> Aleš Janda napsal(a):
>>
>>
>>> JOSM má ohledně té rychlosti nějaký nepříjemný bug, už je hlášen tady:
>>>
>>> http://josm.openstreetmap.de/ticket/3285
>>>
>>> Nicméně mně to při pokusu o opravu duplitních uzlů i padá. Chtěl jsem to taky
>>> hlásit jako bug, ale pak jsem zjistil, že v anglické verzi to nepadá, a zatím
>>> jsem neměl čas to nějak dál zkoušet.
>>>
>>> Opravit by to nějak chtělo, stávající podoba je příšerná a hlavně je mapa de
>>> facto needitovatelná a i vizuálně zmatečná.
>>>
>>> Duplicitní oblasti jsou vidět v Merkaartoru (lze je nastavit poloprůhledné, a
>>> když jich je víc přes sebe, tak je barva sytější, takže je to vidět), čili by
>>> možná šlo udělat to částečně ručně. Jako první by ale šlo smáznout všechny domy
>>> obsahující „?/“ (každej dům s č.p. je popsaný jednou takhle divoce a jednou
>>> správně). To lze jedním vrzem zase jen v JOSM. Ovšem i tak jsou některé domy
>>> přes sebe mockrát a navíc domy bez č.p. takto smáznout nejde - a těch domů a
>>> oblastí vůbec šílené množství, nevím jestli se do toho má cenu vůbec pouštět.
>>> Navíc duplicitní cesty vidět nejsou.
>>>
>>> Aleš Janda
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>> Obcas neco ruco pomazu, ale je to prace na ... promaz sem tam
>> (Nelahozeves a okoli) trochu silnice a nejaky plochy, potiz je, ze ta
>> potvora chce vzdy komplet download oblasti vyskytu, jinak cas od casu
>> odmita upload, protoze se ty duplicity ruzne krizej ... Cim delsi cesty
>> tim horsi + nektery veci jsou tam fakt trebas 6x. No aspon to kazdym
>> klikem smazne hned nekolik bodu.
>>
>>
>
> Tak jeste dodam, ze po zapnuti maplint je to do Z12 videt a
> nejbrutalnejsi jsou po zbeznym sacovani prave ty Kralupy a okoli,
> Neratovice. Jinde je vyskyt minimalni. Ale chtelo by to aspon nejaky
> upozorneni pri mensim zoomu, takhle se to neda hledat.
>
Dodatek 2: !!! OPRAVIT rozhodne NEPOUZIVAT !!!
Proc: Je to nanic, maximalne zlikviduje duplicitni body, ale ponecha
zduplikovane cesty, takze se to tak jako tak musi za dany situace ruco
nebo zasadne prekopat celej plugin.
>>>> Vcera sem opravoval nejake duplicity (vsechny polygony s adresou jsou
>>>> zduplikovany) a kolem 100 uzlu trva JOSM cca 30 - 45 minut (jak kdy).
>>>> Takze 1500 musi byt na cely den (predpokladam ze to JOSM neprezije a
>>>> vytuhne, coz se mi take nekolikrat stalo). Jinak krom ces se v okoli
>>>> Kralup duplikovaly i relace a ty taky nelze likvidovat automatizovane.
>>>> IMO je chyba to, ze pri likvidaci se slucuje. Pokud jsou
>>>> body/cesty/relace totozne, mela by se ponechat nejstarsi (s nemensim ID)
>>>> a zbytek smaznout.
>>>>
>>>>
>>>>
>>> _______________________________________________
>>> Talk-cz mailing list
>>> Talk-cz na openstreetmap.org
>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>>
>>>
>>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz