[Talk-cz] Duplicitni uzly
jzvc
jzvc na tpfree.fdns.net
Pátek Srpen 28 18:29:57 UTC 2009
jzvc napsal(a):
> Aleš Janda napsal(a):
>
>> JOSM má ohledně té rychlosti nějaký nepříjemný bug, už je hlášen tady:
>>
>> http://josm.openstreetmap.de/ticket/3285
>>
>> Nicméně mně to při pokusu o opravu duplitních uzlů i padá. Chtěl jsem to taky
>> hlásit jako bug, ale pak jsem zjistil, že v anglické verzi to nepadá, a zatím
>> jsem neměl čas to nějak dál zkoušet.
>>
>> Opravit by to nějak chtělo, stávající podoba je příšerná a hlavně je mapa de
>> facto needitovatelná a i vizuálně zmatečná.
>>
>> Duplicitní oblasti jsou vidět v Merkaartoru (lze je nastavit poloprůhledné, a
>> když jich je víc přes sebe, tak je barva sytější, takže je to vidět), čili by
>> možná šlo udělat to částečně ručně. Jako první by ale šlo smáznout všechny domy
>> obsahující „?/“ (každej dům s č.p. je popsaný jednou takhle divoce a jednou
>> správně). To lze jedním vrzem zase jen v JOSM. Ovšem i tak jsou některé domy
>> přes sebe mockrát a navíc domy bez č.p. takto smáznout nejde - a těch domů a
>> oblastí vůbec šílené množství, nevím jestli se do toho má cenu vůbec pouštět.
>> Navíc duplicitní cesty vidět nejsou.
>>
>> Aleš Janda
>>
>>
>>
>>
> Obcas neco ruco pomazu, ale je to prace na ... promaz sem tam
> (Nelahozeves a okoli) trochu silnice a nejaky plochy, potiz je, ze ta
> potvora chce vzdy komplet download oblasti vyskytu, jinak cas od casu
> odmita upload, protoze se ty duplicity ruzne krizej ... Cim delsi cesty
> tim horsi + nektery veci jsou tam fakt trebas 6x. No aspon to kazdym
> klikem smazne hned nekolik bodu.
>
Tak jeste dodam, ze po zapnuti maplint je to do Z12 videt a
nejbrutalnejsi jsou po zbeznym sacovani prave ty Kralupy a okoli,
Neratovice. Jinde je vyskyt minimalni. Ale chtelo by to aspon nejaky
upozorneni pri mensim zoomu, takhle se to neda hledat.
>>> Vcera sem opravoval nejake duplicity (vsechny polygony s adresou jsou
>>> zduplikovany) a kolem 100 uzlu trva JOSM cca 30 - 45 minut (jak kdy).
>>> Takze 1500 musi byt na cely den (predpokladam ze to JOSM neprezije a
>>> vytuhne, coz se mi take nekolikrat stalo). Jinak krom ces se v okoli
>>> Kralup duplikovaly i relace a ty taky nelze likvidovat automatizovane.
>>> IMO je chyba to, ze pri likvidaci se slucuje. Pokud jsou
>>> body/cesty/relace totozne, mela by se ponechat nejstarsi (s nemensim ID)
>>> a zbytek smaznout.
>>>
>>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz