[Talk-cz] Nejvice nezmapovana mista
Stanislav Brabec
utx na penguin.cz
Neděle Červen 28 21:13:49 UTC 2009
Karel Volný píše v Ne 28. 06. 2009 v 22:53 +0200:
> Dne Ne 28. června 2009 Stanislav Brabec napsal(a):
> > Petr Dlouhý píše v Ne 28. 06. 2009 v 21:23 +0200:
> > > <http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=14.31675&lat=50.11908
> > >&zoom=13>.
> >
> > Velká část zobrazených chyb v Praze má však jiný důvod, než nezmapované
> > ulice: Je jím fakt, že UIR ADR a ČUZK nedodržují pravidla českého
> > pravopisu ohledně psaní velkých písmen, a po importu nedošlo k
> > sjednocení.
>
> tak naokraj, domnívám se, že v tomto směru je ČÚZK autoritativnější zdroj než
> ÚJČ ...
Už se to zde jednou probíralo. ČÚZK by zřejmě měl provést opravy.
Pokud se místo jmenuje "Výtoň", ale ulice tamtéž je v UIR ADR a ČUZK
uvedena "Na výtoni", pak je něco špatně. Přitom všechny nové mapy
uvádějí "Na Výtoni".
________________________________________________________________________
Stanislav Brabec
http://www.penguin.cz/~utx
Další informace o konferenci talk-cz