[Talk-cz] OpenTrackMap
Petr Dlouhý
petr.dlouhy na email.cz
Pondělí Červen 29 07:40:40 UTC 2009
On Mon, 29 Jun 2009 09:04:16 +0200, Radek Bartoň <blackhex na post.cz> wrote:
Díky.
> Zdravím.
>
> Tak jsem přerendroval OpenTrackMap [1] s vykreslováním speciálních
> turistických naček. Prozatím je to tak, že kct_barva='major' nebo
> kct_barva='yes' se vykresluje normální plnou čarou, kct_barva='local',
> kct_barva='learning', kct_barva='special' nebo kct_barva='horse' se
> vykresluje
> čárkovaně s poměrem 3:1 a kct_barva='ski' se vykresluje plnou čarou s
> oranžovým podkladem. Zatím jsem neřešil problém se souběžností více
> značek.
> Cesty s hodnotami tagů ruin, peak, spring a interesting_object se zatím
> nevykreslují, ale chtěl bych je vykreslovat plnou čarou doplněnou o
> příslušný
> symbol.
>
> Bohužel stala se nějaká změna v OpenLayers [2] a přestaly se mi z mně
> neznámého důvodu vykreslovat dlaždice. Dokonce i mapa na hlavní stránce
> OpenLayers nějak nefunguje, ale zato OpenStreetMap se zobrazuje normálně.
> Proto asi jediný způsob, jak OpenTrackMap zobrazit je použít TangoGPS
> nebo
> podobnou aplikaci s URL [3] nebo [4].
>
> Při výběru tagů, které se mají vykreslovat, jsem vycházel z [5]. Nicméně
> mě
> zajímalo, jaké další tagy jsou v datech. Spustil jsem proto následující
> SQL
> dotaz:
>
> select osm_id,kct_yellow,kct_red,kct_green,kct_blue from planet_osm_line
> where
> (kct_red is not null and kct_red not in ('major', 'yes', 'local',
> 'learning',
> 'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object', 'horse', 'ski',
> 'european'))
> or (kct_green is not null and kct_green not in ('major', 'yes', 'local',
> 'learning', 'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object', 'horse',
> 'ski',
> 'european')) or (kct_blue is not null and kct_blue not in ('major',
> 'yes',
> 'local', 'learning', 'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object',
> 'horse',
> 'ski', 'european')) or (kct_yellow is not null and (kct_yellow not in
> ('major', 'yes', 'local', 'learning', 'ruin', 'peak', 'spring',
> 'interesting_object', 'horse', 'ski', 'european')));
>
> který mi vrátil následující tabulku:
>
> osm_id | kct_yellow | kct_red | kct_green | kct_blue
> ----------+--------------+-------------+-----------+----------
> 30923811 | castle | | |
> 30828980 | | | | major?
> 30828976 | | | | major?
> 30828978 | | | | major?
> 32139066 | major; local | | |
> 30828970 | | major? | |
> 26242675 | | major? | |
> 26242647 | major? | | |
> 32087240 | major; local | | major |
> 32087250 | major; local | | |
> 28027566 | major; local | | |
> 28027702 | major; local | | |
> 28027963 | major; local | | |
> 26242533 | | major? | |
> 28027920 | major; local | | |
> 28028391 | major; local | | |
> 28067127 | | | major? |
> 28067126 | | | major? |
> 26242527 | | | major? |
> 26242515 | | | major? |
> 27237128 | | special | |
> 36282984 | | | view |
> 23023095 | | | | view
> 36270124 | | | | view
> 24512884 | | major,horse | |
> 23329123 | | | | major ?
> 26714126 | | horse,major | |
> 22901463 | major ? | | |
> 25153548 | | major,horse | |
> 26714102 | | major,horse | |
> 26714109 | | major,horse | |
> 24277972 | | true | | yes
> 23745229 | | special | special |
> 28427166 | | | special |
> 18531728 | | special | |
> 19750620 | | view | |
> 28726856 | | | main |
> 28726852 | | | main |
> 29463914 | major | special | |
> 29463924 | major | special | |
> 29463933 | major | special | | special
> 28901117 | major | special | | special
> 35205837 | | | true |
> 35205836 | | | true |
> 35205839 | | true | |
> 28832716 | | | blue |
> 31483219 | yes | E3 | |
> 31483076 | yes | E3 | yes | cyklo
> 31483075 | | E3 | |
> 31483077 | | E3 | yes | cyklo
> 31871752 | diagonal | | |
> 25117366 | true | | |
> (52 rows)
>
> Z tohoto vyplává několik otázek:
>
> 1) Proč jsou tam tagy "major?" a "major ?"
> 2) Více hodnotové tagy ("major; local", "major,horse" a "horse,major")
> bude
> celkem problém vykreslit a myslím, že mapeři by se měli tohoto způsobu
> tagování vyvarovat. Nějaký nápad, jak tohle vyřešit?
Opravdu jsou nekde sloučené trasy? Nevedou tam ve skutečnosti dvě různé
trasy, které by měly být značené samostatně?
> 3) Mají být cesty s hodnotami tagů, které nejsou zmíněny na [2], také
> vykreslovány a jak? Konkrétně jde o hodnoty diagonal, view, cyklo,
> castle.
> 4) V datech jsem nenašel jedinou cestu kct_barva='european'. Němělo by
> proto
> být kct_barva="E3" změněno na kct_barva='european' a ref="E3"?
E3 je evropská cesta, a je tedy víceméně nezávislá na trasách KČT (pouze
je pomocí nich vyznačená) a měla by tedy být zaznamenána jako samostatná
relace. Už jsem jí tak začal značit, a je to relace č. 123404.
> 5) Znáte nějakou službu podobnou [6], která umí najít a zobrazit pozici
> cesty/bodu s určitými tagy, ale podporuje hledání na větším území?
>
> [1] - http://blackhex.no-ip.org/opentrackmap.html
> [2] - http://openlayers.org/
> [3] - http://blackhex.no-ip.org/tiles/%d/%d/%d.png
> [4] - http://blackhex.no-ip.org/tiles_hq/%d/%d/%d.png
> [5]
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/Editing_Standards_and_Conventions#Turistick.C3.A9_zna.C4.8Den.C3.AD
> [6] - http://www.itoworld.com/static/osmmapper
>
> S pozdravem,
>
--
Petr Dlouhý
Další informace o konferenci talk-cz