[Talk-cz] footway vs. path (bylo: N?vod na zakreslov?n? turistick?ch tras)
Michal Grézl
michal.grezl na openstreetmap.cz
Pátek Srpen 13 13:30:03 UTC 2010
2010/8/13 Pavel Machek <pavel na ucw.cz>:
> Zdar!
>
>> > Třeba řeším i maximální rychlost, tu lze definovat podle wiki jen pro
>> > cestu, ale jak třeba definovat max speed pro celou obec. Už jsem viděl
>> > někde ve Francii, že prostě někdo dává maxspeed na hranice obce, což ale
>> > není podle wiki povoleno. Přesto to může být řešení. Jaký je na to Váš
>> > názor?
>>
>> wiki neni zadny nastroj na povolovani nebo schvalovani neceho, jsou
>> tam jen uzitecne informace.
>>
>> Maximalni rychlost v obci by se mela resit az v navigacnim software a
>> to nezavisle na mape, hranice obce by oznacovali silnice s nastavenym
>> limitem podle statu, na vyjimkach by mel byt maxspeed v datech.
>>
>> Tj. zadny obecny maxspeed v datech neresit. Resit jen hranice obce.
>
> No, nekde je v cely vesnici 30km omezeni.. to asi dava smysl dat do mapy.
>
jo, ale takova vesnice je jedna silnice cca 1km dlouha, plus maximalne
odbocka (nelze ani nazvat ulice) cca 200m dlouha, coz sou proste ty
specialni pripady tak jak sem psal.
jeden z predrecniku v threadu kterej tohle zacal rekl ze wiki zakazuje
davat maxspeed na nejakej intravilan polygon, wiki ovsem nic
nezakazuje a maxspeed v tom polygonu je to spravne reseni.
btw co pouzivas za mailer ze vzdycky ufikne cestinu z subjektu a tim
totalne zdemoralizuje chudaka gmaila:)?
--
Michal Grézl
http://walley.org
Další informace o konferenci talk-cz