[Talk-cz] footway vs. path (bylo: Návod na zakreslování turistických tras)
Mike
mike na mikecrash.com
Sobota Srpen 14 07:32:59 UTC 2010
On 08/13/2010 09:45 PM, hanoj wrote:
>> Problém je v tom, že každý to řeší teoreticky, ale já to řeším
>> prakticky. Chystám se to zatím udělat tak, že použiju landuse=residental
>> a budu ho brát jako hranice obce.
> *** asi jsi chtel rict "budu ho brát jako zastavene uzemi obce"
> *** to ma samozrejme sve problemy, jak jsem tehdy psal, ale ihned
> pausalne to neco resi.
>
Reálně je úplně jedno, jestli to bude brát, že obec začíná s přesností
nějakých 50m, ve výsledku se to moc neprojeví, když je obec kilometr
dlouhá. Pořád to bude mnohem přesnější než bez toho. To zastavené území
navíc velice často přesně odpovídá i značkám, takže podle mne je to v
současné chvíli nejlepší řešení. Jen to chce značit ne jako bloky mezi
silnicemi, ale jako větší bloky obce nebo u vesnic jako celá obec.
Stejně i ta silnice první třídy je součástí obydleného území.
>> Routovací algoritmus totiž dává špatné
>> výsledky, protože neví, že je v obci a klidně si sviští třeba 80,
>> přestože v reálu se tam jede 40.
> *** zpravidla se to resi nastavenim nizsi cestovni rychlosti podle
> tridy komunikace. Cim nizsi trida lze ocekavat ostrejsi oblouky, vice
> prednosti, vice snizenych rychlosti.
>
Tak to samozřejmě mám, ale např. silnice druhé třídy skrz mnoho vesnic
dává úplně jiné výsledky.
> Tak mne napadlo kalkulovat rychlost s ohledem na pocet vozidel na
> useku (RSD 2005) a podle smerovych (mame skutecne prubehy komunikaci)
> i vyskovych oblouku (SRTM) to by byla tresnicka.
>
> *** ja jsem treba vyznacil Brno->HK pres ZdarNS i C.Trebovou a
> samotnou Brnenskou aglomeraci pomoci systemu, ktery uziva
> traffic_sign=city_limit na vjezdovych bodech, maxspeed na usecich
> (vyjimecne i na bodech napr. snizeni rychlosti v krizovatkach) za
> predpokladu, ze jinak plati:
> highway = 130 km/h
> trunk = 130
> primary,secondary,tertiary=90
> residential = 50
> living_street = 20
>
Pohrávám si teď nejprve s myšlenkou udělat jakousi otevřenou
internetovou databázi, kam by se mohly zadávat údaje o uzavírkách (možný
by byl i automatický import z nějakých existujících serverů, jestli by
to bylo legální), kam by si navigace jednou za čas sáhla a mohla to
zohlednit při routování. Do toho by se nechal zakomponovat i pocet
vozidel a pripadne dalsi informace o trafiku. Jenže je to už na mě
časově trochu moc, i když by to nebylo těžký...
> zase jsem ale nenasel routovadlo, ktere by maxspeed zohlednilo. Do
> jiste miry to chapu, nebot pokud nebudu mit maxspeed na vetsine
> komunikaci, bude davat algoritmus nespravne vystupy nejen v casove
> delce ale i v trase samotne.
>
>
Já je používám a naopak značně vylepšují výsledky.
>> Neroutuje to tak téměř vůbec po
>> obchvatech, protože silnice první třídy skrz město mu vyjde líp.
> *** no to je jeden z problemu obchvatu, kdyz je modelujeme pro mesta.
> Nikomu se po nich nechce jezdit. Ale u nas je to z jineho duvodu.
>
Já po nich jezdím, ale navigaci se nechce - když ten obchvat má často
stejný typ silnice jako ten průtah městem, akorát tam se má jet 50, což
navigace neví.
> ha
> hanoj
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz