[Talk-cz] footway vs. path (bylo: Návod na zakreslování turistických tras)
Petr Dlouhý
petr.dlouhy na email.cz
Pondělí Srpen 23 18:08:06 UTC 2010
Ahoj,
přidávám se k názoru, že je správná cesta určovat, pro které silnice platí
omezení rychlosti v obci na základě nějaké plochy. Pro navigace se
případně musí konkrétní silnice budou dopočítat až při postprocesingu.
Jde tedy jen o to určit, jak danou plochu tagovat. Skoro bych řekl, že na
to bude nutné zavést nějaký speciální tag, protože všechny ostatní (zde
zmiňované) znamenají něco jiného, a tudíž se nikdy nebudou daná území
shodovat (například bude dost obytných oblastí ve kterých neplatí omezení
rychlosti, a naopak. Šlo by tagovat obce tagem "maxspeed=50", což ale
naráží na problém duplikace dat (problém by nastal, kdyby se měnila
rychlost v daném státě; nešlo by to odlišit od zóny 50).
Myslím tedy, že by asi bylo nejlepší zavést něco jako
"maxspeed=city_limit", pomocí kterého by se obce tagovaly.
On Fri, 20 Aug 2010 10:27:38 +0200, hanoj <ehanoj na gmail.com> wrote:
>> Jak se vypořádáš se situací, kdy polygon landuse=residential obtahuje
>> jen blok budov mezi ulicemi (viz Brno-Husovice)?
>
> *** husovice jsou z meho pohledu zatim ojedinely experiment.
> Mozna je z hlediska vyznamu tagu opravdu lepsi mapovat vetsi celky nez
> bloky domu.
> Pri uvazeni, co vsechno ale lze ocekavat v zastavene casti obce, ale
> ty bloky nebudou nikdy zcela homogenni:
> landuse =allotments, brownfield, cemetery, commercial, construction,
> farmyard, garages, industrial, railway...
>
> Zminovane uziti landuse pro urceni rychlosti je jen sekundarni a docasne.
>
>
> ha
> hanoj
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Petr Dlouhý
Další informace o konferenci talk-cz