[Talk-cz] footway vs. path (bylo: Návod na zakreslování turistických tras)
Jakub Sykora
kubajz na kbx.cz
Úterý Srpen 24 14:32:40 UTC 2010
A jak pozname, kde je ta hranice uzemi obce? Pokud nezakreslim u treba
obci Mokrsko, Prostredni Lhota, Sejcka Lhota alespon landuse=residential
polygon obalujici celou obec, tak tuto informaci nemam kde ziskat...
http://osm.org/go/0JxaCrn7-
Proto stale citim, ze ta potreba tady je...
K
Dne 24.8.2010 16:26, Martin Mares napsal(a):
> Hello, world!
>
>
>> Chyba, z hlediska silniční dopravy není rozhodující nějaká plocha ale
>> to, kde je značka začátku a konce obce. To je z hlediska zákona jediná
>> skutečně rozhodující věc určující, kde začínají a končí pravidla
>> vztahující se na jízdu v obci (včetně omezení rychlosti).
>>
> To je sice pravda, ale ty značky jsou běžně umístěné tak blízko hranice
> území obce, že se na výpočtu rychlosti při routování nijak podstatně
> neprojeví. Proto je zanášení těchto značek do mapy zejména ohromné
> množství zbytečně vynaloženého úsilí. Stačí při routování respektovat
> hranice a těch pár případů, kdy jsou značky daleko od hranice, otagovat
> explicitně.
>
> Have a nice fortnight
>
Další informace o konferenci talk-cz