[Talk-cz] footway vs. path (bylo: N?vod na zakreslov?n? turistick?ch tras)
Jan Kouba
kouba.honza na gmail.com
Čtvrtek Srpen 26 15:57:32 UTC 2010
Například na openmtbmap.org lze stáhnout mapy pro Garmin, které zobrazují
mtb:scale tagy a i podle nich routují. Jezdil jsem s nimi týden po Alpách v
oblastech, kde je poměrně dobře zmapováno, a nemůžu si je vynachválit.
Dne Pá 20. srpna 2010 Mike napsal(a):
> To že to navigace nepoužívá neznamená, že to nezačne používat, pokud ty
> informace v mapě budou
>
> Spíš si myslím naopak, že path je braná s velmi malou prioritou (aspoň u
> mne), takže se jim navigace pro kola spíše vyhne, spíš to vezme po track
> nebo silnici. Path je příliš nedefinovaná a právě ten tag mtb:scale může
> její hodnotu zvýšit.
Pro rozlišení kvality pěšiny se také dá použít tag "tracktype". Zrovna v
Alpách se to dost používá a ty openmtbmapy to také zobrazují.
>
> On 20.8.2010 9:05, Jakub Dvořák wrote:
> > Ahoj,
> > co se mtb:scale tyce:
> > pro vyslovene nesjizdne je mtb:scale=5 (pro vetsinu lidi ale nesjizdnost
> > zacina na mtb:scale=3 i nize).
> > Problem s mtb:scale je ze je ma hodne malou granularitu pro nizky
> > obtiznosti a tak ho podle me tech nekolik lidi co ho u nas taguje
> > (vcetne me :))
> > minimalne o stupen nadsazuje (ale to se problemu co se zde resi netyka).
> >
> > Jestli to navigace pouzivaji ci ne je vec druha. Ale v duchu hesla
> > "netagovat pro renderery" mi nepride vhodny pouzivat neodpovidajici tagy
> > jenom pro to aby to navigace pekne schroupaly
Přesně tak.
> >
> > highway=path v zadnem pripade medvedi sluzba cyklistum neni. U nas je
> > drtiva vetsina pesin sjizdna (a ty co nejsou se daji odhadnout podle
> > vrstevnic).
> > A uz samotna informace o existenci pesiny je neco co v jinych mapach
> > (spolehlive a presne) neni a proc jsem napr. ja zacal OSM pouzivat.
Honza Kouba
Další informace o konferenci talk-cz