[Talk-cz] footway vs. path (bylo: N?vod na zakreslov?n? turistick?ch tras)
Mike
mike na mikecrash.com
Pátek Srpen 20 08:12:44 UTC 2010
To že to navigace nepoužívá neznamená, že to nezačne používat, pokud ty
informace v mapě budou
Spíš si myslím naopak, že path je braná s velmi malou prioritou (aspoň u
mne), takže se jim navigace pro kola spíše vyhne, spíš to vezme po track
nebo silnici. Path je příliš nedefinovaná a právě ten tag mtb:scale může
její hodnotu zvýšit.
On 20.8.2010 9:05, Jakub Dvořák wrote:
> Ahoj,
> co se mtb:scale tyce:
> pro vyslovene nesjizdne je mtb:scale=5 (pro vetsinu lidi ale nesjizdnost
> zacina na mtb:scale=3 i nize).
> Problem s mtb:scale je ze je ma hodne malou granularitu pro nizky
> obtiznosti a tak ho podle me tech nekolik lidi co ho u nas taguje
> (vcetne me :))
> minimalne o stupen nadsazuje (ale to se problemu co se zde resi netyka).
>
> Jestli to navigace pouzivaji ci ne je vec druha. Ale v duchu hesla
> "netagovat pro renderery" mi nepride vhodny pouzivat neodpovidajici tagy
> jenom pro to aby to navigace pekne schroupaly (ze stejnyho duvodu me
> rozciluji dalnice vytvarene z vice way, ale to uz sem opravdu nepatri... :))
>
> highway=path v zadnem pripade medvedi sluzba cyklistum neni. U nas je
> drtiva vetsina pesin sjizdna (a ty co nejsou se daji odhadnout podle
> vrstevnic).
> A uz samotna informace o existenci pesiny je neco co v jinych mapach
> (spolehlive a presne) neni a proc jsem napr. ja zacal OSM pouzivat.
>
> Jakub
>
> 2010/8/20 Pavel Machek <pavel na ucw.cz <mailto:pavel na ucw.cz>>
>
> Ahoj!
>
> > > > Plyne z toho mj. to, že na footway by měl být explicitní zákaz
> vjezdu
> > > > na kole, což v ČR, pokud se nemýlím, splňuje jen taková ta modrá
> > >
> > > proc _explicitni_? Kdyz nekdo otaguje path pesinku v lese ktera
> je na
> > > kolo moc uzka a klikata, dela tim cyklistum medvedi sluzbu...
>
> > Pro oznaceni toho, jak je pesina narocna pro jizdu na kole, se pouziva
> > mtb:scale tag. Podobne pro pesi slouzi sac_scale tag. Footway a
> path spise
> > vypovidaji o tom, jaky provoz je na ceste (zakonem, ceduli)
> povolen a jaky je
> > zakazan, nez o tom, pro jaky provoz je cesta vhodna.
>
> ...coz je presne ta medvedi sluzba cyklistum. Opravdu je na mtb:scale
> taky hodnota 'nesjizdne', a opravdu to routery pouzivaji? Ne. Takze,
> kdyz nekdo otaguje pesinku v lese jako highway=path, bez dalsich
> atributu, tak po tom routovadla budou posilat cyklisty... coz asi neni
> uplne ono.
>
> Resenim by taky bylo znacit pesinky jako higheay=path,
> mtb:scale=neprujezdne, horse:scale=neprujezdne,
> kocarek:scale=neprujezdne, trikolka:scale=neprujezdne... Ale nejak mi
> to neprijde rozumne.
>
> Pavel
> --
> (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek
> <http://www.livejournal.com/%7Epavelmachek>
> (cesky, pictures)
> http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html
> <http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/%7Epavel/picture/horses/blog.html>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz