[Talk-cz] OpenTrackMap - pár dotazů/návrhů
"Petr Morávek [Xificurk]"
xificurk na gmail.com
Pátek Únor 19 12:27:19 UTC 2010
Radek Bartoň napsal(a):
>> 1) Bylo by možné trochu rozšířit box, který se renderuje, na západ tak,
>> aby tam bylo i pár kilometrů příhraniční oblasti?
>
> Taky by se asi musely definovat styly rendrování pro regionální značení tur.
> značek našich sousedů.
Tohle by bylo výhledově moc fajn... těch zajimavých (přes)hraničních
turistických tras je celkem dost.
> Zatím to o pár kilometrů (<50) to zvětšit můžu.
Přesně tak to bylo myšleno - aby okolo hranic ČR bylo řekněme 20-30km z
okolních států (ve většině směrů to už bylo, jen ten západ byl uřízlý
naprosto natvrdo.).
>> 5) Zhruba od zoomu 13-14 a výše mi přijde stínování kopců jako zbytečné
>> a celkově rušivé. Naopak při nižším zoomu (který slouží spíš jako
>> orientační přehled, než jako skutečná turistická mapa) by asi stačilo
>> samotné stínování a vrstevnice už moc k užitku nejsou.
>
> To si nemyslím.
Osobně mi přijde jako nesmysl renderovat na nejvyšším zoomu stínování -
i na běžném monitoru člověk vidí poměrně malý výřez mapy (a na mobilních
zařízeních ještě mnohem menší výřez). Většina viditelné plochy je pak
vyplněna buď šedým nebo bílým "flekem" a stínování neplní svůj účel
(vytváření plastického reliéfu) a více méně jen překáží. Možná je to jen
můj subjektivní pocit, nebo tím, na která místa jsem se na mapě díval...
a samozřejmě to od jakého zoomu už by se stínování případně vypínalo je
další otázka.
>> 6) Bylo by fajn, kdyby se podařilo renderovat vrstvu s vrstevnicemi pod
>> většinou objektů (ulice, budovy, popisky, jakákoliv voda...), ale jsou
>> ty objekty, které by měly zůstat pod vrstevnicemi (les, louky...).
>
> Tak by to mělo být. Budovy bych asi posunul nad vrstevnice, zatímco silnice
> bych asi nechal pod. U vody nevím, zatím je pod. Co konkrétně by se mělo podle
> Vás přehodit?
Osobně preferuji vrstevnice tak, jak je to na většině turistických map,
tj. až jako téměř poslední vrstvu... jediné co je ještě níže jsou věci
jako landuse atp.
>> 7) Velikost fontu pro názvy ulic je zbytečně velká a na většině míst se
>> "nevejde" do dané ulice/silnice. Taky nevím jaký algoritmus tam pokládá
>> ty písmenka, ale název ulice zalomený v zatáčce do pravého úhlu vypadá
>> dost odporně :-)
>
> Co se týče názvů ulic, možná bych měl zase zapnout "halo" okolo písmen, aby
> menší tloušťka silnic tolik nevadila.
To je taky celkem rozumné řešení.
>> 10) Na zoom 8 (a méně) asi nemá moc smysl renderovat kdejakou
>> turistickou trasu, ale asi by bylo dobré tam hodit těch několik málo
>> evropských, co u nás jsou.
>
> Však tak to je, nebo ne?
No jo, pravda... Nějak mi nedošlo, že ty čáry nejsou "náhodně" vybrané
červené trasy, ale Evropské dálkové... Bylo by možné dodat ke značení
těch E-tras štítek s jejím číslem (podobně jako je u silnic)?
>> 11) Osobně se mi moc nezamlouvá to značení společných úseků více
>> turistických tras - radši bych viděl skutečně _čárkovanou_ čáru.
>> Současný styl vypadá hlavně na větších zoomech "divně".
>
> Tady nechápu, jak si tu _čárkovanou_ čáru představujete?
Myslím tím aby délka čárky byla větší než její šířka :-) Teď je to
renderováno ze střídajících se čtverečků.
> Jinak díky za podmětné připomínky, až si na ně udělám čas, tak je zkusím
> zapracovat, zatím udělám pouze tu aktualizaci.
Není zač, jsem rád za renderer, který se ubírá turistickým směrem.
Petr Morávek aka Xificurk
PS: Jako zelenáč v OSM komunitě položím jednu asi hloupou otázku, abych
se vyhnul faux pas v budoucnosti - vidím, že mi v mailu vykáte... osobně
si na tyhle formality moc nepotrpím :-) Jak to tu po téhle formální
stránce obvykle funguje?
Další informace o konferenci talk-cz