[Talk-cz] dibavod: vodní toky uvnit? vodních ploch
Aleš Janda
openstreetmap na kyblsoft.cz
Čtvrtek Březen 10 22:18:02 UTC 2011
Netřeba nic počítat. Mapnik používá „malířův algoritmus“ - nakreslí všechno,
přičemž pozdější objekty (ty co jsou výše) přepíšou všechny objekty níže.
Už jsem k bugu [1] poslal patch, který vodstvo řeší konkrétně tím, že přesouvá
vodní cesty pod plochy. Zkoušel jsem ho a pro náš případ funguje pěkně. Je k
tomu však nějaká námitka ohledně vodních tunelů, nicméně brzy se snad dočkáme
funkčního vykreslování.
Ještě přesunout ty administrativní hranice do zvláštní vrstvy a bude se mi ten
výchozí vzhled i líbit :-)
Aleš Janda
[1] http://trac.openstreetmap.org/ticket/3468
Dne 10.3.2011 09:34, Karel Volný napsal/a:
> Dne St 9. března 2011 Jakub Sykora napsal(a):
>> To IMO vyresi styl v mapniku...
>
> a to jak? - bude řešit, jestli je to pod hladinou vodní plochy nebo pod něčím
> jiným?
>
> to jsem myslel, že se řeklo, že není optimální, aby hledal, jestli to leží v
> nějakém polygonu nebo ne ...
>
> nebo mi něco uniká?
>
> K.
>
Další informace o konferenci talk-cz