[Talk-cz] rúian - struktura dat adresních bodů
jzvc
jzvc na tpfree.net
Pátek Srpen 24 13:36:34 UTC 2012
Dne 8.8.2012 19:20, Mirek Dlask napsal(a):
> Ahoj,
>
> tak si pro zajímavost rozebereme ještě jednu obec. říkejme ji třeba
> Branžež ;-)
> http://www.openstreetmap.org/?lat=50.50603&lon=15.0707&zoom=15&layers=M
>
> Výcuc z adresy.xml
>
> <obec nazev="BRANŽEŽ" kod="2643" MinPSC="294 02" MaxPSC="294 02">
>
> <cast nazev="BRANŽEŽ" kod="2643" MinPSC="294 02" MaxPSC="294 02">
> <a p="10"/>
>
> <cast nazev="NOVÁ VES" kod="11757" MinPSC="294 02" MaxPSC="294 02">
> <ulice nazev="KURANDOV" kod="162124">
> <a e="10"/>
>
> <ulice nazev="SKALIČKA" kod="162122">
>
> <ulice nazev="UŠÁTKO" kod="162123">
>
> <ulice nazev="ZA VILOU" kod="162126">
>
> <cast nazev="ZAKOPANÁ" kod="19154" MinPSC="294 02" MaxPSC="294 02">
> <a p="10"/>
>
> Branžež sama o sobě nemá pojmenované ulice
> Část Nová Ves má pseudoulice. Ve skutečnosti jsou to chatové osady.
>
> Pochopitelně funguje doručování v obou variantách. Správnější je asi
> ta druhá, i když Nová Ves je "jen" částí Branžeže.
> Branžež
> Zakopaná 10
>
> Nová Ves
> Zakopaná 10
>
> Doručitelné je i
> Branžež
> Kurandov 10
>
> Branžež
> Kurandov če. 10
>
> Nová Ves
> Kurandov 10
>
> Nová Ves
> Kurandov če. 10
>
>
> Skoro kulatej čverec :-)
To bude tim, ze Cp/Ce bude v ramci obce unikatni. Takze pokud "nejak"
identifikujes tu obec, at uz nazvem obce nebo jeji casti (coz je celkem
sumafuk), tak se vi, kam to poslat. Do toho is-in bych byl pro flaknout
pripadne tu mistni cast, pokud je jina nez odpovidajici KU. Jinak bych
to tam vubec nedaval. Do addr:city patri nazev obce.
Pr:
voprsalkova 123
teplice
je stejne jednoznacny jako
voprsalkova 123
teplice - trnovany
Protoze barak s cp 123 je ve meste jen jeden a kdyby byly dva, tak je
tam ta ulice.
Ovsem
voprsalkova 123
trnovany
Uz je pruser, protoze Trnovany existujou i jako samostatna obec uplne
nekde jinde.
>
> Mirek
>
>
> Dne 8. srpna 2012 11:06 "Petr Morávek [Xificurk]" <xificurk na gmail.com
> <mailto:xificurk na gmail.com>> napsal(a):
>
> Ahoj,
>
> Libor Pechacek wrote:
> > Navázal jsem na Tvůj výrok, že ti "přijde zbytečné tam znova
> > vypisovat informaci, která už je jednou na relacích hranic". Názvy
> > katastrálních území se od názvů obcí nepatrně liší. Co jsem se
> teď díval, tak
> > názvy KÚ mají často ještě nějaký místopisný přílepek - Doksy u
> Máchova jezera
> > (normální smrtelníci znají jen jako Doksy), Obora v Podbezdězí
> (Obora) nebo
> > Břevniště pod Ralskem.
> >
> > Když tedy například zkusíš rekonstruovat is_in bodu
> > http://www.openstreetmap.org/browse/node/983573832 z relací
> administrativních
> > hranic, dojdeš k trochu jinému výsledku:
> > současné is_in = Břevniště, Hamr na Jezeře, Liberecký kraj, CZ
> > vs
> > odvozené is_in = Břevniště pod Ralskem, Hamr na Jezeře,
> Liberecký kraj, CZ
> >
> > Nejsem si jist, který z názvů je správný, nicméně jsem si celkem
> jist, jak sám
> > hledám sídla v mapě. ;)
>
> Proto jsem už v prvním mailu psal "alespoň pro administrativní
> jednotky
> od obce výš", tím jsem myslel, že je zbytečné uvádět část "okres Česká
> Lípa, Liberecký kraj, Severovýchod, CZ".
> Nic z toho se "na obálku" nepíše. Zároveň se to dá komplet odvodit z
> relací hranic, kdyby to někdo přeci jen k něčemu potřeboval.
>
> Jméno části obce by se rozhodně mělo do importovaných dat nějakým
> způsobem dostat, nejsem si jistý jestli is_in tag je nejvodnější
> místo,
> ale pokud se tak dohodnem, budiž.
>
> >> 3) Osobně si myslím, že addr:city by mělo obsahovat jméno obce
> a to sice
> >> z čistě praktických důvodů - je to položka, která se typicky
> "píše na
> >> obálku", máme netriviální počet "přesahů", kdy adresní body
> patřící pod
> >> obec A, leží na území obce B (sice se tyhle anomálie pomalu
> odstraňují,
> >> ale existují).
> >
> > Vložení názvu části do "addr:city" podle mě problém systémově
> vyřeší alespoň
> > pro ČR - jméno části obce (ve smyslu §27 odst. 2 zákona o
> obcích) je podle
> > mých dosavadních zkušeností v rámci KÚ jednoznačné a nemá další
> dělení.
>
> Ne, v addr:city by skutečně měl být název obce, nikoliv části obce.
>
> Kdyby mi někdo posílal dopis na adresu.
> Benešovo nám. ***
> Zelené Předměstí [takhle se jmenuje část obce]
> 53002
> tak by se s tím pošta asi nakonec nějak poprala, ale není to zrovna
> preferovaný zápis mojí adresy, tím je:
> Benešovo nám. ***
> Pardubice
> 53002
>
> Petr
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20120824/9b2bc2f6/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz