[Talk-cz] MTB mapa
Jan Kouba
kouba.honza na gmail.com
Pátek Leden 27 16:44:52 UTC 2012
Dne Pá 27. ledna 2012 Petr Holub napsal(a):
> > > Pokud bychom zacali grade1 a grade2 znacit vsude, tak ta mapa bude
> > > cela fialova a tuhle informaci ztratis.
> >
> > Kvuli tomu jsem puvodne navrhoval kreslit fialove cary jen vedle cest
> > explicitne otagovanych mtb:scale. Ty jsi mi ale odepsal toto:
> >
> > "Takhle to bylo puvodne - a zpetna vazba byla, ze to tak je sice dobre
> > pro mappery (vidim, co bylo/nebylo explicitne oznacene), ale ne pro
> > bezne uzivatele, protoze tim vznika relativne nespojita sit cest se
> > znacenou obtiznosti. A normalni uzivatel spis chce videt, kam vsude se
> > dostane po cestach obtiznosti mtb:scale=0, kdyz jede na vylet na
> > trekingovem kole."
>
> Ale to samozjreme porad plati. Bavime se o tom, ze v oblastech, ktere
> promapovany jsou (tj. je na co navazat, proto to pravidlo o navaznosti)
> se grade1 vykresluje jako mtb:scale=0.
Ale problem je v tom, ze se tak nevykresluji vsechny cesty grade1 v te
zmapovane oblasti. Nastava tak situace, ze dve na sebe navazujici grade1/2
cesty stejne kvality (v realu i v OSM databazi) se v mape zobrazi jinak. Jedna
je s fialovou carou a druha je bez ni. Kdyz se na takovou mapu podiva clovek,
ktery necte tenhle mailing list, tak myslim celkem prirozene ocekava, ze se ty
cesty budou nejak lisit (obtiznosti, vhodnosti pro MTB, ...). Ale oni se
nelisi!
Taky to dost divne vypada v pripade, ze je nekde mtb:scale otagovana jedna
osamocena cesta (treba nejaka zkratka po grade5). Pak se jako mtb:scale=0
vykresli i okolni cest, ktere ale treba nevedou odnikud nikam.
Honza
Další informace o konferenci talk-cz