[Talk-cz] Změna ve vykreslování tramvají na silnici (?)
Jan Martinec
jan na martinec.name
Pondělí Srpen 18 21:01:32 UTC 2014
> >> Podle toho co vím, tak na cestách s kombinací highway+railway mapnik nově
> >> vykresluje highway NAD railway. Jinak se nic nezměnilo.
> >>
> >> Dle wiki jsou povolené oba způsoby tagování, ale doporučuje se ten se
> >> zvláštními
> >> cestami pro highway i railway.
> >>
> > To dává smysl tam, kde jde o oddělené cesty (nebo alespoň oddělené pruhy);
> > ale oddělovat tramvaj od zbytku silnice např. v Křižovnické v Praze smrdí
> > mapováním pro konkrétní renderer.
> *** myslím, že v tomto vlákně nejde o 2(3) paralelní way, ale o 2 way
> na identických nodech.
Pořád tomu nerozumím: přesto, že oba způsoby jsou možné ("doporučuje se
ten se zvlášť cestami"? to jsem na wiki nenašel, možná špatně hledám), a
ten současný není chybný v ničem jiném, než že ho teď nejběžnější
renderer zobrazuje blbě, tak je potřeba ho předělat, aby se to v mapniku
renderovalo pěkně? Jak tahle práce navíc _není_ úprava pro konkrétní
renderer, a k čemu ještě _dalšímu_ je to dobré? Fakt netrollím a snažím
se to pochopit, ale nedaří se mi to. Nebo tomu rozumím blbě a mapnik je
nějak výjimečný?
Koukám na pražskou tram síť, a možná by si zasloužila přemapovat _v
místech, kde vede odděleně od silniční_, zejména u zastávkových ostrůvků
(jeden příklad za všechny: "Švandovo divadlo"); to je ale úplně jiný
šálek červů než "překreslíme 150 km tratí, a budeme doufat, že se
vývojáři mapniku zítra nevzbudí s dalším Geniálním Nápadem, který si
vyžádá opětovné přepracování."
(Pokud už to bude někdo mocí mermo přemapovávat, nestálo by za to
zmapovat každou kolej zvlášť? Zrovna v Praze by to neměl být až takový
problém, drtivá většina tratí je dvojkolejná...)
Další informace o konferenci talk-cz